• بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 105
    کد: 156204
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۵/۱۲
    رئیس کمیسیون اقتصادی، مشارکتها و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر مشهد:

    رضایت سرمایه گذاران فعلی منجر به جذب بیشتر سرمایه گذاران بالقوه می شود

    اگر قصد جذب بیشتر سرمایه گذار را داریم باید همین تعداد سرمایه گذار را راضی نگه داریم تا بستری برای جذب سرمایه گذاران آینده شود
    رئیس کمیسیون اقتصادی، مشارکتها و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر مشهد: رضایت سرمایه گذاران فعلی منجر به جذب بیشتر سرمایه گذاران بالقوه می شود

    رئیس کمیسیون اقتصادی، مشارکتها و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در دوره جدید شهرداری تلاش کردیم با تمام کسانی که در شهر مشهد سرمایه گذاری داشتند گفت و گو و مشکلات آنها را به منظور ادامه کار رفع کنیم.

    احمد نوروزی در نخستین دوره آموزشی آشنایی با سرمایه گذاری خارجی اظهار داشت: در دوره اول شورای شهر مشارکت های کلان اقتصادی مطرح و نخستین دفتر مشارکت های شهرداری ایجاد شد و اقدام به صحبت با هیئت های خارجی کردیم که به دلیل نبودن بسترهای لازم، بسته های سرمایه گذاری و آموزشهای لازم موفق نبودیم که ضرورت این بسترسازی را دوچندان نمود.
    رئیس کمیسیون اقتصادی، مشارکتها و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد:در دوره اول شورای شهر هرچند شهر مشهد با بیش از 20 میلیون زایر سالانه و پتاسنیل های فراوان سرمایه گذاران را جذب گفت و گو میکرد اما متاسفانه در عمل شاهد اتفاقات خوبی نبودیم.
    وی افزود: بعد از مدتی جمع بندی به این نتیجه رسیدیم که باید زبان گفت و گو با سرمایه گذار را بدانیم و با ادبیات توجیه اقتصادی پیش برویم.
    وی تصریح کرد: متاسفانه شهر مشهد و استان خراسان رضوی جزو شهرهایی است که نمیتواند سرمایه ای که جذب بانک ها می شود را در خود جذب کند به این معنا که بخش سرمایه ای که مردم سپرده می گذارند به خارج از مشهد منتقل می شود.
    نوروزی ادامه داد: اگر قصد داریم سرمایه گذار خارجی را جذب کنیم باید ابتدا بتوانیم سرمایه های داخلی را جذب کنیم.
    وی عنوان کرد:نباید در شهرداری طوری رفتار کنیم که باعث فراری دادن سرمایه گذاران شویم، با گرفتن مبلغ بیشتر از سرمایه گذار نه تنها سود بیشتری نمیکنیم بلکه باعث می شویم سرمایه گذار فراری شود.
    وی با تاکید بر این که رضایت سرمایه گذار فعلی سرمایه گذاران بیشتری را جذب می کند خاطر نشان کرد: ما در دوره جدید شهرداری تلاش کردیم با تمام کسانی که در شهر مشهد سرمایه گذاری داشتند گفت و گو و مشکلات آنها را به منظور ادامه کار رفع کنیم.
    نوروزی یادآور شد: اگر قصد جذب بیشتر سرمایه گذار را داریم باید همین تعداد سرمایه گذار را راضی نگه داریم تا بستری برای جذب سرمایه گذاران آینده شود.
    وی با بیان این که هر کدام از ما اگر در مکان فعالیت خود درست عمل کنیم زمینه ای برای جذب سرمایه شکل می گیرد گفت: نباید پول جیب سرمایه گذار را بشمریم؛ زمانی که سرمایه گذار راه افتاد باید به جای سنگ زدن کمک کنیم که رضایت او جذب شود تا درنتیجه سرمایه گذاران بیشتری جذب شوند.

    تعداد بازدید: 105
    ارزیابی
    امتیاز کسب شده در ارزیابی:
    ارزیابی این مورد:
    4 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر