آخرین اخبار
 • شنبه, ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۵۹
  نخستین اوراق مشارکت سال ۹۹ توسط شهرداری مشهد انتشار ...

  ‌انتشار ۶۰۰میلیارد تومان اوراق‌مشارکت خط۲ و۳قطار شهری

  ‌انتشار ۶۰۰میلیارد تومان اوراق‌مشارکت خط۲ و۳قطار شهری

  امیدواریم تا پایان سال ۲۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت شامل ۱۰۰۰ میلیارد تومان جهت خط۳قطار شهری، ۱۰۰۰ میلیارد تومان جهت احیای بافت فرسوده اطراف حرم مطهر و ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر جهت نوسازی ناوگان حمل‌و نقل شهری منتشر کنیم.

 • تصویب لایحه اقدامات حمایتی از بهره برداران جایگاه های سی ان جی در شرایط شیوع ویروس کرونا

  نود و دومین جلســه علنی شــورای شهر مشــهد، دیروز سبد پر و پیمانی از مصوبات و دستورکارهایی داشت که با تأیید هر کدام در هیئت تطبیق فرمانداری، گوشه ای از مشکلات شهر و شهروندان حل می شود. بازگشایی خطوط مترو و عادی شــدن فعالیت اتوبوس رانی، اعطای مشــوق های بازسازی و نوســازی محلات هدف بازآفرینی شهری، افزایش نــرخ کرایه تاکســی ها، تهاتر بدهی قرارگاه ســازندگی خاتم الانبیا(ص)، تعیین تکلیف پروژه های برزمین مانده منطقه ثامن، کمک به معیشــت خانوارهای آسیب دیده از شــیوع ویروس کرونا، حمایت از بهره برداران جایگاه های گاز طبیعی(ســی ان جی)، تغییر نام جاده حســن آباد بــه نام زنده یــاد ایرج یزدان بخــش، صنعتگر فقید اســتان، لایحه تأســیس ســرای محلات، لایحه تعمیرات اساسی پارکینگ های مکانیزه و لایحه آسفالت معابر خاکی مشــهد، درزمره دستورکارهای دیــروز نمایندگان مردم مشــهد در پارلمان شهری بود.

 • انعقاد قرارداد پروژه مشارکتی مسکن ارزان قیمت ابرار

  مدیر سرمایه گذاری و مشارکت های معاونت اقتصادی شهرداری مشهد از انعقاد قرارداد پروژه ابرار با مشارکت مجمع خیرین مسکن ساز خراسان خبرداد.

 • شهرداری مشهد با واگذاری قدیمی‌ترین خانه توس به مالک آن، مرحله جدید احیای این بنای معروف را رقم زد

  رئیس گروه برنامه ریزی و توسعه معاونت اقتصادی شهرداری مشهد : هدف شهرداری از ورود به این پروژه، احیای مجدد این خانه و جلوگیری از تخریب آن بوده و جهت حفظ آثار ملی ارزش اقداماتی که در این راستا انجام شده، بسیار بیشتر از مبلغ هزینه‌شده در این خانه است.

 • رئیس اداره بهره برداری معاونت اقتصادی شهرداری مشهد: پیگیر حمایت از بهره برداران جایگاه CNG شهرداری تحت آئین نامه حمایتی از مشاغل آسیب دیده هستیم

  با تایید کمیسیون ماده ۱۴ به بهره‌برداران جایگاه های CNG شهرداری که مشمول مصوبه حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا شوند، در پرداخت بهای اجاره به مدت ۳ ماه، ۵۰ درصد تخفیف داده خواهد شد.

 • انسداد دستگاه کارتخوان و حساب‌بانکی پیمانکاران جایگاه‌های سی‌ان‌جی متعلق به شهرداری صحت ندارد

  رئیس اداره بهره برداری معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، انسداد دستگاه های کارتخوان و حساب‌های بانکی پیمانکاران جایگاه‌های سی‌ان‌جی به جهت اخذ مطالبات توسط شهرداری و تاثیر آن در پرداخت حقوق کارگران این جایگاه ها را تکذیب کرد.

 • پنجشنبه, ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۷
  معاون اقتصادی شهردار مشهد:

  مولدسازی دارایی های شهرداری مشهد، اولویت اول معاونت اقتصادی است

  معاون اقتصادی شهردار مشهد:

  مشهد در مجموع شرایط خوبی ندارد؛ به صورتی که از بُعد مسائل مالی میزان بدهی ها و تعهداتی که شهرداری در ارتباط با پروژه ها ایجاد کرده، حدود ۴۰۰۰میلیارد تومان است و حدود ۲۰۰۰میلیارد تومان را در قالب پروانه شناور پیش فروش کرده اند.

 • پنجشنبه, ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۴
  رئیس کمیسیون اقتصادی و مشارکت‌های شورای شهر مشهد :

  به تمام موازین اقتصادی شهر توجه کردیم تا بستر توسعه اقتصادی در شهر فراهم شود

  رئیس کمیسیون اقتصادی و مشارکت‌های شورای شهر مشهد :

  رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد در اولین نشست تخصصی «نقد و بررسی دستاوردهای اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مدیریت شهری در پنجمین دوره شورا» حل مشکل و با آغاز پروژه¬های قدیمی شهر و تأمین مالی طرح‌های توسعه‌ای به میزان ۸۱۰۰ میلیارد تومان را از مهم‌ترین دستاوردهای شورای پنجم در نیمه اول فعالیت خود عنوان کرد.

 • پنجشنبه, ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۴۰
  رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد:

  سرمایه‌گذاری شهری، ابزار اصلی کاهش معضلات اجتماعی است

  رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد:

  رئیس کمیسیون حقوقی املاک و قراردادهای شورای اسلامی شهر مشهد در اولین نشست تخصصی «نقد و بررسی دستاوردهای اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مدیریت شهری در پنجمین دوره شورا» ریشه بسیاری از معضلات اجتماعی را در بیکاری دانست و گفت: کلید حل بیکاری در سرمایه‌گذاری هدفمند و جهت‌دار است.

 • پنجشنبه, ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۷
  نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد:

  رویکرد مدیریت شهری مشهد اقتصاد عام شهری جهت رونق همه‌جانبه است

  رویکرد مدیریت شهری مشهد اقتصاد عام شهری جهت رونق همه‌جانبه است

  نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد در اولین نشست تخصصی «نقد و بررسی دستاوردهای اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مدیریت شهری در پنجمین دوره شورا»، رویکرد مدیریت شهری در حوزه اقتصادی را اقتصاد عام شهری عنوان کرد تا بارونق همه‌جانبه آن منافع شهرداری نیز تأمین شود.