مشاهده طرح ها و پروژه ها
۱۴۰۰/۰۶/۲۹ ۰۸:۵۹ ۱۸
طبقه بندی: جمعی و خیرخواهانه
چچ
2YXYsdin2YPYsiDZgdix2YfZhtqv2LPYsdinINmIINmB2LHYotmF2YjYsg==

مراکز فرهنگسرا و فرآموز

مراکز فرآموز با هدف بالا بردن سطح سلامت اجتماعی ، مهارت های رفتاری با تاکید بر مخاطب کودک و نوجوان در مناطق شهری پیشنهاد گردیده است.

فرآموز مکانی برای اجرای برنامه های آموزشی و پرورشی هدفمند برای کودکان و نوجوانان است تا در آنجا مربیان بتوانند زمینه رشد مهارت ها و توانمندی آنان را فراهم نموده و مهارتهای اساسی زندگی را در آنها ارتقاء دهند و بر تجارب آنها در تعاملات و ارتباطات اجتماعی خود بیافزایند.
این مراکز که کودکان و نوجوانان را تحت پوشش قرار می‌دهد، از طریق آموزش مهارت های رفتاری، آشنایی با مفاهیم سلامت اجتماعی، تقویت روابط اجتماعی، پرورش خلاقیت ها و شکوفایی استعدادها در راستای توانمندسازی گروه هدف تلاش می نماید. در مراکز فرآموز مربیان میدان عمل، تمرین و کسب تجربه را برای گروه هدف فراهم آورده تا آنها بتواند هدفمندانه وارد صحنه عمل شده و اشکالات رفتاری خود را در محیطی آزمایشگاهی (غیرواقعی) برطرف نموده و به راحتی ابراز وجود نمایند. هر مرکز فرآموز متناسب با عنوان فعالیت آن بر اساس اصول علمی و روان شناسی طراحی و فضاسازی شده و به کارگاه های تخصصی متنوعی برای یادگیری بهتر و سریعتر تقسیم بندی گردیده است. آموزش در این مراکز توسط مربیان مجرب، کارآزموده،آشنا و مرتبط با مباحث روانشناسی و مهارت های رفتاری کودکان انجام می گیرد. مربیان در این مراکز در محیطی شاد، خلاق و با نشاط با بهره گیری از روش‌های مختلف نظیر بازی، نمایش، نقاشی، داستان سرایی، قصه گویی، بارش افکار، بحث و گفتگوی آزاد و... مهارت های رفتاری را به کودکان آموزش می‌دهند. کودکان و دانش آموزان به عنوان مخاطبان اصلی در قالب اردوهای علمی و تفریحی از آموزش های این مراکز استفاده می نمایند.

وضعیت پروژه: جاری
مکان اجرا: مناطق شهری
عنوان لینک: مراکز فرهنگسرا و فرآموز
فایل های پیوست
No Cache
Gt: 3.2999599774679
Qt: 3.5397348403931