مشاهده طرح ها و پروژه ها
۱۴۰۰/۰۶/۲۵ ۰۸:۳۹ ۱۵
طبقه بندی: رویکرد حمل و نقل محور
چچ
2YXYrNiq2YXYuSDZhdiz2YPZiNmG2Yog2Ygg2KrYrNin2LHZiiDZgdis2LE=

مجتمع مسکونی و تجاری فجر

به کارگیری الگوی توسعه شهری با محوریت حمل و نقل به صورت انبوه و گسترده (TOD) روشی بسیار سودمند در کاهش عواقب منفی و هزینه های ناشی از آثار برنامه ها و طرح های حمل و نقل و به تبع آن کاربری اراضی می باشد.

به کارگیری الگوی توسعه شهری با محوریت حمل و نقل به صورت انبوه و گسترده (TOD) روشی بسیار سودمند در کاهش عواقب منفی و هزینه های ناشی از آثار برنامه ها و طرح های حمل و نقل و به تبع آن کاربری اراضی می باشد. بر اساس آمار به دست آمده روند رو به گسترش سکونت جمعیت در شهرها مسائل و مشکلات عدیده سفرهای درون شهری را به منظور پاسخگویی به نیاز شهروندان در زمینه های مختلف به وجود آورده است. عدم به کارگیری برنامه ریزی دقیق در مدیریت حمل ونقل شهری می تواند تاثیرات منفی بسیاری در حوزه استفاده بهینه از اراضی مرتبط با این موضوع داشته و به دلایل واضح و روشن باعث مغفول ماندن برنامه ریزی دقیق و مجهول ماندن موانع توسعه حمل و نقل محور داشته باشد. مطالعات نشان داد که چگونه می توان با استفاده از الگوی توسعه (TOD)، از اراضی مجاور ایستگاه های قطار شهری بهترین استفاده را داشته و با این رویکرد زمینه تعریف پروژه‌های سرمایه‌گذاری جهت مشارکت بخش های خصوصی و دولتی را ایجاد کرد.
ایستگاه C2 به عنوان سومین ایستگاه خط 2 قطارشهری درشمال شرق شهرمشهد و درابتدای بلوار طبرسی شمالی وشمال میدان فجر قراردارد. همچنین درتقسیمات شهری این ایستگاه بر روی مرز دومنطقه شهرداری 3 و 4 و درحوزه برنامه ریزی شمال شرق شهرمشهد وبخش های کمتر توسعه یافته شهرقرار گرفته است.

وضعیت پروژه: جاری
مکان اجرا: ابتدای بلوار طبرسی شمالی ضلع شمالی میدان فجر
عنوان لینک: مجتمع مسکونی و تجاری فجر
فایل های پیوست
آخرین طرح ها و پروژه های رویکرد حمل و نقل محور
پربازدیدترین طرح ها و پروژه های رویکرد حمل و نقل محور