دوشنبه, ۰۹ اسفند ۱۴۰۰ ۱۸:۲۴ ۶۳
چچ
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

شهردار مشهد در مراسم تکریم و معارفه معاون شهردار و رئیس سازمان اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری مشهد عنوان کرد : رفع موانع سرمایه‌گذاری، اصلاح ساختار و تربیت نیروی انسانی سه اولویت معاونت اقتصادی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، "سید عبدالله ارجائی" در مراسم تکریم و معارفه معاون شهردار و رئیس سازمان اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت‌های شهرداری که با حضور جمعی از اعضای شورای شهر برگزار شد، افزود: معتقد هستیم فردی که در مشهد خدمت می‌کند مدال افتخار خدمت به زائر امام رضا(ع) را به سینه دارد.

وی ادامه داد : با اضافه شدن آقای عیدی به حوزه اقتصادی پیش زمینه‌ها برای رفع موانع در حوزه سرمایه‌گذاری آماده و مبنای ما این است که در سال 1401به عرصه‌های مختلف تامین مالی ورود پیدا کنیم.

شهردارمشهد تصریح کرد: اداره مشهد با سایر نقاط کشور به دلیل زائر پذیر بودن متفاوت است زیرا همه ما در مشهد خادم حضرت رضا(ع) هستیم توفیقی که در هیچ کجای کشور مهیا نیست لذا باید تمامی تلاش و توان خود را برای خدمت به زائران و مجاوران علی بن موسی الرضا(ع) به‌کار بگیریم.

شهردار مشهد در ادامه به تامین منابع درآمدی برای شهرداری‌ها اشاره و اظهارکرد: با توجه به اینکه محدودیت‌هایی برای تامین منابع جدید مالی و ورود شهرداری‌ها به سرمایه‌گذاری وجود داشت برای رفع مشکل سه نکته را باکمک شورای اسلامی شهر و همکارانم در حوزه اقتصادی شناسایی کرده و رفع آنها را در دستور کار قرارداده‌یم .

ارجائی تصریح کرد: اولین نکته رفع موانع قانونی برای ورود شهرداری‌ها به عرصه سرمایه‌گذاری است که بخشی از آن باید توسط شوراهای اسلامی شهر، بخشی توسط مجلس و بخشی نیز از سوی دولت رفع شود.

وی اضافه کرد: آن بخش که باید از سوی مجلس رفع می‌شد با پیگیری‌های خوب حوزه اقتصادی به نتیجه رسید و باید گفت که شهرداری مشهد یک تنه با کمک تعدادی از نمایندگان مجلس و اعضای شورای اسلامی شهر توانست زمینه قانونی ورود شهرداری‌ها را به عرصه سرمایه‌گذاری و بنگاه داری اقتصادی را فراهم کند.

شهردار مشهد با بیان اینکه این موضوع در صحن علنی مجلس شورای اسلامی رای آورد، خاطرنشان کرد: معاون اول رئیس جمهور و وزیر کشور نیز در این زمینه حمایت‌های بسیار خوب و تمام قدی داشته‌اند لذا در بدنه دولت نیز مشکلی نخواهیم داشت و امیدواریم شورای محترم نگهبان نیز در این زمینه برای ارائه خدمت به مردم مساعدت کنند.

ارجائی ادامه داد: دومین نکته‌ای که مد نظر قرار گرفت اصلاح ساختاربود زیرا با این ساختار نمی‌ شود فعالیت اقتصادی کرد لذا ادبیات و ساختار باید به شکل قانون تجارت و شرکت اصلاح شود که برهمین اساس اصلاح ساختار مجموعه اقتصادی شهرداری مشهد نهایی شده است.

وی به تربیت نیروی انسانی به عنوان سومین بخش اشاره و اضافه کرد: در این مسیر آقای حاتمی در دوره تصدی خود اقدامات خوبی را انجام داده‌اند و در آینده نیز از وجود ایشان در حوزه اقتصادی استفاده خواهیم کرد.

ارجائی با بیان اینکه در این میان موضوعی که باید مورد توجه قرار بگیرد که در ساختارجدید نیز پیش‌بینی شده نقش‌آفرینی ویژه در حوزه اقتصاد بین الملل مخصوصا کشورهای همسایه است، اظهارکرد: در همین راستا در حال حاضر معاون پیشین خدمات شهری ما برای صدور خدمات فنی و مهندسی به شهرهای تاجیکستان دراین کشور حضور دارد.

وی ادامه داد: معتقد هستم با تلاش‌هایی که در حوزه اقتصادی طی شش ماه گذشته انجام شده وپیگیری‌هایی که در سطح استان و ملی داشته‌ایم اکنون زمینه برای ورود به عرصه سرمایه‌گذاری بازشده است هر چند مسیر ناهموار است اما با پشتکار می‌توان این مسیر را طی کرد.

آدرس کوتاه شده:
فهرست طبقات
No Cache
Gt: 2.3305319150289
Qt: 2.1241338253021