یکشنبه, ۲۳ آبان ۱۴۰۰ ۰۷:۵۹ ۸۷
چچ
2YXYtNin2LHZg9iqINiu2YrYsdiu2YjYp9mH2KfZhtmHINi02YfYsdiv2KfYsdmKINiv2LEg2LPYp9iu2Kog2YXYsdmD2LIg2Ybar9mH2K/Yp9ix2Yog2KjahtmHINmH2KfZiiDYqNmKINiz2LHZvtix2LPYqg==

مشارکت خیرخواهانه شهرداری در ساخت مرکز نگهداری بچه های بی سرپرست

به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، لیلا نوروزی مدیر دارایی و توسعه خدمات معاونت اقتصادی در حاشیه مراسم تبادل قرارداد مشارکت خیرخواهانه شهرداری در ساخت مرکز نگهداری بچه های بی سرپرست گلستان علی (ع) که با حضور مهدی حاتمی سرپرست معاونت اقتصادی و سید حمید رضا زاده مدیرعامل موسسه گلستان علی (ع) انجام شد، گفت: بخشی از فعالیت هایی که شهرداری مشهد انجام می دهد، اقدام در حوزه مسئولیت های اجتماعی برای حل مسائل شهر است.

وی اضافه کرد : یکی از مسائل جدی که در شهر وجود دارد نگهداری از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست است که باید از آنها حمایت قانونی انجام شود.

مدیر دارایی و توسعه خدمات معاونت اقتصادی با بیان اینکه مجموعه خیریه گلستان علی (ع) یک موسسه سرشناس در این حوزه است، اظهارکرد: گلستان علی (ع) بچه های بی سرپرست را در سه رده سنی نگهداری می کند که یکی از این رده ها سنین 15 تا 18 سال است.

نوروزی تصریح کرد: این گروه یکی از آسیب پذیرترین گروه های سنی به ویژه در زمینه آسیب های اجتماعی هستند که اکنون در محلی استیجاری توسط موسسه گلستان علی (ع) نگهداری می شوند.

وی با بیان اینکه با توجه به این موضوع موسسه گلستان علی (ع) برای احداث محلی دائم جهت نگهداری بچه های بی سرپرست تحت پوشش این مجموعه تلاش کرده و خیری را برای واگذاری زمینی جهت احداث خوابگاه و ..پیدا کرده است، اضافه کرد: این موسسه با توجه به اینکه برای ساخت ساختمان نیاز به مجوز دارند از شهرداری درخواست کردند تا هزینه های مجوز ساخت را در یافت نکند.

نوروزی ادامه داد: شهرداری در قالب ستاد خیرین شهریار، تنها مجوز مشارکت خیرخواهانه را دارد که طبق آن لایحه ای را تنظیم و برای تصویب به شورای اسلامی شهر ارائه دادیم که شورای شهرمجوز، انعقاد قرارداد صلحی را با موسسه گلستان علی(ع) در چهارچوب مشارکت خیر خواهانه به معاونت اقتصادی داد.

وی گفت: برهمین اساس قرارداد مشارکت خیرخواهانه میان شهرداری و موسسه گلستان علی(ع) با تصویب شورای اسلامی شهر، تایید فرمانداری و ابلاغ شهردار تنظیم و تعهدات طرفین در آن منعکس و امروز میان معاون اقتصادی شهردار و مدیرعامل موسسه گلستان علی (ع) رد وبدل شد.

مدیر دارایی و توسعه خدمات معاونت اقتصادی افزود: امیدواریم با ساخت این مجموعه خیریه که مدیریت شهری نیز در آن مشارکت دارد بخشی از مشکلات بچه های بی سرپرست و بد سرپرست شهر برطرف شود.

آدرس کوتاه شده:
فهرست طبقات
No Cache
Gt: 1.4872312545776
Qt: 0.79421854019165