یکشنبه, ۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۰۷:۴۸ ۱۱۲۲
چچ
سرمایه‌گذار در بافت فرسوده پیرامون حرم حمایت شود

سرمایه‌گذار در بافت فرسوده پیرامون حرم حمایت شود

عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی گفت: استعدادها، ظرفیت‌ها و جاذبه‌های خاص شهر مشهد، شرایط مناسبی را برای جذب سرمایه‌های سرگردان ملی و فراملی مهیا ساخته اما توسعه این جاذبه‌ها منطبق با اصول اقتصادی مطلوب سرمایه‌گذاران، مهم‌ترین بحث مورد نظر ماست.
سبحانی‌ فر با اشاره به ضرورت بازتعریف مجموعه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های شهر مشهد ادامه داد: شفاف‌سازی و روشن ساختن نقاط مورد نظر برای سرمایه‌گذاران، نه تنها حس امنیت سرمایه‌گذار را بالا می‌برد، بلکه به جذب مساعدت‌ها و تسهیلات در خور پروژه‌ها نیزکمک می کند.
وی سرمایه‌گذاری در ساخت و ساز و بازسازی بافت اطراف حرم را یکی از پرجاذبه ترین مناطق برای جذب سرمایه‌گذار معرفی و تصریح کرد: در کنار آن مواردی چون صنعت و معدن، دانشگاه و مراکز گردشگری نیز در مشهد دارای اهمیت است که باید مورد توجه مسئولان استانی قرار گیرد تا تسهیلات مناسبی به آن اختصاص یابد.
وی با بیان اینکه باید سرمایه‌گذار در بافت فرسوده پیرامون حرم حمایت شود، گفت: معاونت اقتصادی می تواند با تسهیل سرمایه گذاری در بافت فرسوده نوسازی این بافت ها را سرعت ببخشد.
سبحانی‌ فر برای سامان‌دهی سرمایه‌گذاری در چنین شهری، یکی از اولین ملزومات مطرح شده را بحث جذب سرمایه و سرمایه‌گذار دانست و افزود: درحال حاضر مجموعه ای برای جلب سرمایه‌گذار در مشهد به صورت پراکنده فعالیت می‌کند اما با توجه به اینکه استاندار محترم در خصوص مناطق آزاد و سرمایه‌گذاران خارجی اطلاعات و ارتباطات مناسبی دارد، شایسته است که این ستاد به صورت منسجم و با استفاده از پژوهش‌های حرفه‌ای وارد عمل شود.
وی کشش سرمایه‌گذار را براساس بازگشت سرمایه و سود متعارف خواند و اضافه کرد: در مرحله اول باید زیرساخت‌های اقامتی، گردشگری و زیارتی شهر مشهد را ارتقا دهیم تا سرمایه‌گذاران خارجی نیز بیش از پیش به سرمایه‌گذاری ترغیب شوند.
 

فهرست طبقات