شنبه, ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ۰۸:۰۸ ۱۸۶
چچ
رویکرد مدیریت شهری مشهد اقتصاد عام شهری جهت رونق همه‌جانبه است

رویکرد مدیریت شهری مشهد اقتصاد عام شهری جهت رونق همه‌جانبه است

به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، محمدحسین ودیعی در اولین نشست تخصصی «نقد و بررسی دستاوردهای اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مدیریت شهری در پنجمین دوره شورا»، رویکرد مدیریت شهری در حوزه اقتصادی را اقتصاد عام شهری، بابیان اینکه اگر اقتصاد شهر و شهروندان به رونق برسد منافع زیادی به شهرداری می‌رسد، گفت: ازین‌رو رسالت خود را بر حل موانع توسعه اقتصادی تمام شهر و اصناف و مردم می‌دانیم.

وی با تأکید بر اینکه از موضوعات نگرانی امروز جامعه اشتغال است که رابطه معکوس آن با میزان سرمایه‌گذاری اثبات شدنی است، گفت: فعالان این حوزه کار خیر و اجتماعی و انسانی و دینی و اخلاقی انجام می‌دهند و از نگاه مدیریت شهری بسیار قابل‌احترام و قابل حمایت هستند.

ودیعی از آن گفت که سرمایه‌گذاری به عوامل مختلف بستگی دارد و برخی آن‌ها در ید اختیارات مدیریت شهری است. البته محدودیت‌های مختلفی هم در مسیر سرمایه‌گذاری اعم از داخلی و خارجی وجود دارد و امروز سرمایه¬گذاران به‌سختی سرپا مانده و درصحنه جنگ و رقابت نابرابر کار خود را ادامه می‌دهند.

نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: مدیریت شهری برخی امور را به‌صورت مستقیم می‌تواند سامان دهد و در برخی موارد باید غیرمستقیم ورود کند. البته شهرداری منابعی مانند زمین و پروانه و مجوزها در اختیار دارد که می‌تواند به‌صورت مستقیم درگیر پروژه‌ها کند.
وی در ادامه بر حمایت همه‌جانبه مدیریت شهری از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به‌منظور حضور در تمام عرصه‌های عمرانی و خدماتی و اقتصادی در شهر تأکید کرد و گفت: در جدیدترین لایحه مطرح در کمیسیون کسانی که بسته‌های سرمایه‌گذاری معرفی کنند شامل مشوق‌هایی خواهند شد.

ودیعی همچنین بر این نکته تأکید کرد که شورا به‌عنوان خانه مردم و سرمایه‌گذاران پذیرای نظرات و پیشنهاد‌های عموم مردم و کارشناسان برای بهبود عملکرد و تسریع در روند توسعه شهر بوده و خواهد بود.