شنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۲۴ ۱۲۴
چچ
2YbZgti0INit2LPYp9io2K/Yp9ix2Yog2Ygg2YXYr9mK2LHZitiqINmF2KfZhNmKINiv2LEg2K3YsdmD2Kog2YXYs9iq2YXYsSDahtix2K7igIzZh9in2Yog2b7YsdmI2pjZh+KAjNmH2KfZiiDYtNmH2LHZig==

نقش حسابداری و مدیریت مالی در حرکت مستمر چرخ‌های پروژه‌های شهری

اجرای دقیق عملیات مالی و حسابداری زمینه­ ای حیاتی برای مدیریت شهری در ارائه خدمات مختلف به شهروندان است. به لطف خداوند، در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر، شهرداری مشهد به همت تمامی مدیران و کارشناسان حوزه امور مالی در سطح ستاد، سازمان‌ها و مناطق، یکی از دستگاه‌های پیشرو در انضباط مالی، شفافیت، هوشمندسازی و کارآمدی در بین کلان‌­شهرها و دیگر دستگاه‌های مهم کشور به شمار می‌رود.
مدیریت شهری مشهد مقدس، باوجود چالش تحریم‌های سخت بین‌المللی و آثار ویرانگر آن بر اقتصاد ایران و همچنین در زمان وجود بحرانی به نام کرونا که بر چهره تمامی کسب و کارها و امور عمرانی و اقتصادی زخم انداخته است، در طی ۳سال گذشته بیش از ۳۰هزارمیلیارد تومان پروژه عمرانی، اقتصادی و خدماتی را اجرا کرده و منابع مالی نقدی و غیرنقدی آن به خوبی تأمین شده است. کسب افتخارات متعدد همچون رتبه برتر جایزه مدیریت مالی ایران در سال۱۳۹۸ و تندیس طلایی انجمن ملی حسابرسان داخلی ایران در سال۱۳۹۹ در کنار جبران تأخیر زمانی ادوار گذشته در تهیه و ارائه گزارش‌های حسابرسی، انجام عملیات مالی مضاعف باتوجه به افزایش قابل توجه عملیات‌های عمرانی و خدماتی شهرداری و رشد بیش از دو برابری بودجه سالیانه شهرداری، تجمیع بانک اطلاعات سامانه‌های مالی و… همه و همه بیانگر پیشروی و موفقیت حوزه مالی و حسابداری شهرداری مشهد است که نتیجه و ثمره آن نیز در انجام امور عمرانی، خدماتی و زیرساختی شهر عزیزمان مشاهده می‌شود. در عین حال ادامه این مسیر به ویژه در سال پایانی دوره پنجم مدیریت شهری باید به خوبی پیش گرفته شود. تجمیع تمامی بانک‌های اطلاعات مالی، حذف کامل فرایندهای کاغذی و سنتی در امور حسابداری و ایجاد و توسعه سامانه‌های هوشمند در زمینه امور مالی و حسابداری و در نهایت رفع کامل نواقص احتمالی که در زمینه اجرای کامل فرایندهای نظارتی، شفاف‌سازی و مبارزه با فساد اداری جزو بایدها و ضروریاتی است که پیگیری آن می‌تواند به شفافیت و کارآمدی مورد نظر در اهداف سازمانی شهرداری مشهد و همچنین تحقق مطالبه عمومی شهروندان از مدیریت شهری کمک شایانی کند. ما با توکل بر خداوند متعال که درمدت این ۳ سال سخت و پرچالش همواره تنها ملجأ و انگیزه کار بوده است، برآنیم تا این مسیر را ادامه دهیم و کاممان را با مشاهده رضایتمندی و تحسین مخاطبان و ذی‌نفعان درون و برون‌سازمانی که انگیزه‌بخش تلاش بیشتر خواهد بود، شیرین نگه داریم. نام‌گذاری پانزدهم آذر به‌عنوان روز حسابدار در تقویم رسمی کشور، از این منظر نیز جای خرسندی دارد که به نظر می رسد این حرفه در نظام اداری ایران،باوجود حساسیت و اهمیت ذاتی خود در اندازه لازم مورد توجه قرار نگرفته است. به هر روی برخود لازم می دانم با گرامی‌داشت و تبریک ۱۵ آذر، از زحمات بی­‌شائبه همکاران عزیز و پرتلاشی که فعالیت‌های خستگی‌ناپذیرشان موجب دستاوردهای بیان‌شده بوده است، قدردانی و آرزو کنم در خدمتگزاری به زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) همواره پیشرو و سربلند باشند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.5602493286133
Qt: 2.4870393276215