دوشنبه, ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۹ ۲۸۳
چچ
تصویب لایحه اقدامات حمایتی از بهره برداران جایگاه های سی ان جی در شرایط شیوع ویروس کرونا

تصویب لایحه اقدامات حمایتی از بهره برداران جایگاه های سی ان جی در شرایط شیوع ویروس کرونا

از اولین روزهای شیوع کرونا، مدیریت شهری علاوه بر اینکه پای کار کمک به شبکه بهداشت و درمان استان بود، به صاحبان مشاغل و خانواده هایی که از شیوع این ویروس آسیب دیده بودند نیز توجه کرد. اعضای پارلمان شهری دیروز هم در نود و دومین جلسه علنی شورای پنجم 2لایحه مربوط به حمایت از خانواده های آسیب دیده و نیز حمایت از جایگاه داران سی ان جی را مصوب کردند.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای شهر، هنگام بررسی لایحه کمک به معیشت خانواده های کم درآمد آسیب دیده از کرونا گفت: براساس برنامه ریزی ها قرار بود بسته های معیشتی به مبلغ 250 هزار تومان برای 50 هزار خانواده آسیب دیده، ازسوی شهرداری مشهد تهیه و توزیع شود.
بتول گندمی افزود: به این منظور مبلغ 12 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار درنظر گرفته شده بود اما در ادامه روند کاری ما، زنان سرپرست خانوار، دانش آموزان بی بضاعت و برخی دیگر از اقشار آسیب دیده از شیوع این ویروس نیز اضافه شدند؛ بنابراین نیازمند افزایش اعتبارات این بخش برای شهرداری بودیم.
او تأکید کرد: براساس لایحه ارسالی شهرداری، به مدیریت شهری اجازه داده می شود به منظور تأمین سبد معیشتی برای سرپرست خانوارهای کم درآمد آسیب دیده از شیوع کرونا تا سقف مبلغ 16 میلیارد تومان اقدام و هزینه های ناشی از این اقدام را در اصلاح بودجه سال 99 پیش بینی کند.
این لایحه در نهایت با رأی مثبت همه اعضای حاضر در جلسه علنی شورای شهر به تصویب رسید.در ادامه جلسه، نمایندگان پارلمان شهری به بررسی لایحه اقدامات حمایتی از بهره برداران جایگاه های گاز طبیعی در شرایط شیوع ویروس کرونا پرداختند. گندمی درباره این لایحه نیز گفت: در روزهای پایانی سال گذشته، مصوبه ای داشتیم در حمایت از مشاغلی که با شهرداری در ارتباط بودند و در پی شیوع ویروس کووید 19 متضرر شدند.
وی افزود: در راستای اجرای این مصوبه و با توجه به اینکه طی این مدت، جایگاه داران سی ان جی مستقر در مشهد علی رغم اینکه فعالیتی کامل داشتند، با افت شدید درآمدی مواجه شدند، شهرداری مشهد، خواستار بخشودگی 50درصدی سهم شهرداری از فروش این جایگاه ها در فروردین و اردیبهشت 99 شده است و اینکه 50درصد باقی مانده در این دوماه را از تیرماه به صورت اقساط تا پایان سال دریافت کند.
محمدحسین ودیعی، عضو هیئت رئیسه شورای شهر، با طرح سؤالی در این باره گفت: آیا شرکت نفت برای حمایت از این جایگاه ها اقداماتی انجام داده است؟
اژدر اژدری، معاون شهردار و رئیس سازمان اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری، در پاسخ به این سؤال، گفت: موضوع حمایت از جایگاه داران سی ان جی از سوی شرکت نفت درنظر گرفته نشده است.
حمیدرضا موحدی زاده، نایب رئیس شورای شهر، هم گفت: این حمایت های شهرداری باید ثبت شود و بعدها به عنوان بدهی دولت گزارش و پیگیری شود.
احمد نوروزی، رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای شهر، نیز در این باره گفت: با توجه به اینکه درآمد مربوط به جایگاه های گاز به حساب شهرداری واریز می شود، اگر دولت در آینده پول بدهد، به شهرداری می دهد.
این لایحه نیز با 14 رأی مثبت اعضای شورای شهر به تصویب رسید.

فهرست طبقات