• یکشنبه،31 شهریور 1398
 • ورود
 
     

   • طرح بارش باران

    امروزه مشارکت و سرمایه‌گذاری در توسعه و آبادانی شهرها از رویکردهای جدی و پرتلاش در حوزه شهرداری‌هاست. شهرداری مشهد از این موضوع مستثنی نبوده و برای دستیابی به شهری مشارکت‌پذیر و آباد با کمک آحاد مردم، زائرین و مجاورین، برنامه‌ریزی‌های بسیار زیادی انجام داده است. طرح حاضر یکی از طرح‌هایی است که با الهام از بند یک سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری به عنوان یکی از راه‌کارهای اساسی ترغیب آحاد جامعه به مشارکت همه جانبه در عمران و آبادانی میهن اسلامی برنامه‌ریزی شده است.

    با استنباط از مفاد بند مذکور:

    بند یک سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی:

    تأمین شرایط و فعال‌سازی کلیه امکانات و منابع مالی و سرمایه‌های انسانی و علمی کشور به منظور توسعه کارآفرینی و به حداکثر رساندن مشارکت آحاد جامعه در فعالیت‌های اقتصادی با تسهیل و تشویق همکاری‌های جمعی و تأکید بر ارتقاء درآمد و نقش طبقات کم ‌درآمد و متوسط.

     

    مشارکت آحاد جامعه در فعالیت‌های اقتصادی یکی از سیاست‌های اصلی دستگاه‌ها می‌بایست قرار گیرد که در طرح بارش باران این موضوع به خوبی دیده شده و سیاست‌گذاری گردیده است. تسهیل و تشویق همکاری‌های جمعی و تأکید بر ارتقاء درآمد و نقش طبقات کم ‌درآمد و متوسط از محورهای بسیار مهم دیگری است که در طرح بارش باران به آن به خوبی پرداخته شده است و تلاش شده است تا هر کس با هر سطحی از توان و بنیه مالی وارد این طرح شده و نه تنها از ارزش‌های معنوی طرح بهره‌مند گردد بلکه ارزش‌های مادی آن را نیز برای کمک به معیشت زندگی خود استفاده نماید. در این طرح با توانمند سازی قدرت مالی خانواده ها و ارتقاء درآمد طبقات کم درآمد و متوسط، منابع آنان جذب و به کارگیری خواهد شد و بستری را برای کسب معیشت پایدار (ولو اندک) آنان و عمران و آبادانی کشور را فراهم می‌نماید.

    طرح بارش باران با تصویب شورای محترم اسلامی شهر، شهرداری را مجاز کرد تا شرایط مشارکت سرمایه‌های کوچک آحاد مردم را با همکاری بانک قرض‎الحسنه رسالت در طرح‌های عمران و آبادانی شهر مقدس مشهد فراهم نماید. این طرح با الهام از صفت رحمانیت عام خداوند سبحان که باران را بر مخلوقات خود فارغ از هر صفتی، نازل می‌فرماید، بارش باران نام گرفته است.


    - طرح بارش باران 1

    - طرح بارش باران 2

     

    - مراحل ثبت نام

             - شرایط نحوه ثبت نام متقاضیان شرکت در طرح


              - دانلود فایل وکالت نامه جهت پرینت