• بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 25
    کد: 163504
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۹/۱۳
    معاون اقتصادی شهرداری مشهد، درنشست با جمعی از سفرا و فعالان اقتصادی خارجی:

    زمینه های بی نظیری برای سرمایه گذاری در مشهد مهیا شده است.

    رویکرد مدیریت شهری و شورای شهر پنجم مشهد استفاده از پیشنهادات و نظریات فعالان وسرمایه گذاران اقتصادی داخلی و خارجی در زمینه بهره گیری بهتر از ظرفیت های موجود اقتصادی در مشهد است.
    معاون اقتصادی شهرداری مشهد، درنشست با جمعی از سفرا و فعالان اقتصادی خارجی: زمینه های بی نظیری برای سرمایه گذاری در مشهد مهیا شده است

     معاون اقتصادی شهرداری مشهد با اشاره به حضور سالانه حدود دو میلیون زائر خارجی و 30 میلیون زائر داخلی گفت: زمینه های بی نظیری در بخش های مختلف حمل ونقل، تفریحی، گردشگری، اقامتی و زیرساختی برای سرمایه گذاری در مشهد مهیا شده است.
    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد مقدس، رضا خواجه نائینی امروز در نشست با جمعی از سفرا و فعالان اقتصادی خارجی که با حضور شهردار منتخب، اعضای شورای شهر مشهد و سفرا و فعالان اقتصادی افغانستان، پاکستان، قزاقستان، گرجستان، تاجیکستان، بنین، ترکیه، کویت ونماینده سازمان آیسسکو و سرمایه گذاران بخش خصوصی داخلی برگزار شد، افزود: اگر به طور میانگین هر زائر خارجی در سفر به مشهد یک میلیون دلار هزینه کند گردش مالی سالیانه حضور گردشگران خارجی در مشهد حدود 2-3 میلیون دلار است که رقم قابل توجه ای برای سرمایه گذاری است.
    وی با بیان اینکه شهرداری مشهد آمادگی کامل دارد که سرمایه گذاران خارجی و داخلی را در این گردش مالی مشارکت دهد، اظهار کرد: رویکرد مدیریت شهری و شورای شهر پنجم مشهد استفاده از پیشنهادات و نظریات فعالان وسرمایه گذاران اقتصادی داخلی و خارجی در زمینه بهره گیری بهتر از ظرفیت های موجود اقتصادی در مشهد است.
    وی اضافه کرد: من و شهردار منتخب مشهد از کارشناسان حوزه اقتصاد هستیم و سالها در حوزه های اقتصادی شهر فعالیت داشته ایم و سوابق شهردار منتخب نیز بیشتر اقتصادی است که این موضوع گویای همین رویکرد است.
    خواجه نائینی تصریح کرد: شهرداری در حوزه های زیادی متولی است و قدرت تصمیم گیری بالایی دارد و با وجود شورای شهری که می تواند پیشنهادات ما را به قانون تبدیل کند شرایط فعالیت و مشارکت اقتصادی با شهرداری را حتر است.
    معاون اقتصادی شهردای مشهد با اشاره به اینکه نگاه برخی به حوزه سرمایه گذاری تنها ساخت و ساز است، گفت: اما با وجود حضور سالانه حدود 30 میلیون زائر در شهر مشهد زمینه سرمایه گذاری در بخش های مختلف از ورود زائر به مشهد توسط ناوگان حمل ونقل برون شهری، ناوگان حمل ونقل درون شهری، تاکسی های هوشمند، مجتمع های رفاهی و اقامتی، زیارت، گردشگری وتجارت وجود دارد.
    وی ادامه داد: هدف ما افزایش ماندگاری زائر در مشهد است زیرا هر چقدر میزان ماندگاری زائر در شهر مشهد افزایش پیدا کند موقعیت های سرمایه گذاری نیز بیشتر می شود.
    وی افزود: در بخش اقامتی که یکی از زمینه های خوب سرمایه گذاری در مشهد است طی یکسال گذشته در اطراف حرم حدود 100 میلیون دلار قرارداد سرمایه گذاری منعقد شده است.
    خواجه نائینی با بیان اینکه بودجه شهرداری مشهد در سال حدود 800 میلیون دلار است، اضافه کرد: از این مبلغ 500 میلیون دلار بودجه اقتصادی است که این موضوع نیز رویکرد شهرداری را به بحث سرمایه گذاری نشان می دهد.
    معاونت اقتصادی شهرداری مشهد مقدس تصریح کرد: کی دیگر از بخش هایی که ظرفیت های خوبی برای سرمایه گذاری دارد، پروژه های تفریحی و گردشگری است به عنوان نمونه سال گذشته بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر از تنها شهر بازی پر رونق مشهد استفاده و مجتمع های آبی از یک به 7 مجتمع افزایش پیدا کرده است که این نشان دهنده بازار مناسب برای سرمایه گذاری در این حوزه ها است.
    وی به حضور تعدادی از سرمایه گذاران بزرگی که قبل از این در منطقه آزاد کیش سرمایه گذاری می کردند در مشهد و سرمایه گذاری آنها در بخش های مختلف اقتصادی و گردشگری مشهد اشاره و اظهار کرد: اکنون پروژه های گردشگری و اقتصادی بزرگی توسط این سرمایه گذاران در مشهد در حال اجرا است.
    وی گفت: در مجموع اکنون فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری در بخش های مختلفی از جمله تصفیه خانه های فاضلاب، اماکن تاریخی، حوزه غذا ورستوران، پلها، بزرگراه ها، حمل ونقل عمومی، تقاطع های غیرهمسطح و استفاده از ظرفیت پارک ها برای اجرای پروژه های تفریحی گردشگری در شهر مشهد وجود دارد که فعالان وسرمایه گذاران خارجی و داخلی می توانند از این ظرفیت ها استفاده کنند که شهرداری مشهد در این زمینه آمادگی کامل با قراردادهای مختلف ازجمله" بی او تی" و مشارکتی را دارد.
    لازم به ذکر است در این نشست تعدادی ازسفرا و فعالان اقتصادی افغانستان، پاکستان، قزاقستان، گرجستان، تاجیکستان، بنین، ترکیه و نماینده سازمان آیسسکو و سرمایه گذاران بخش خصوصی داخلی حضور داشتند.

    تعداد بازدید: 25
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر