• بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 46
    کد: 163225
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۹/۰۸
    معاون اقتصادی شهردار مشهد در نشست خبری با اصحاب رسانه خبر داد:

    عقد قرارداد 3100 میلیارد تومان پروژه کلان شهری و سرمایه‌گذاری در یک سال

    تقریبا در 14 ماه گذشته تمام پروژه‌های بالای 10 میلیارد تومان شهرداری توسط معاونت اقتصادی تامین مالی شده است.
    معاون اقتصادی شهردار مشهد در نشست خبری با اصحاب رسانه خبر داد: عقد قرارداد 3100 میلیارد تومان پروژه کلان شهری و سرمایه‌گذاری در یک سال

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، رضا خواجه نایینی در نشست خبری با اصحاب رسانه که پس از بازدید خبرنگاران و عکاسان از پروژه مشارکتی مسکونی 1312 واحدی یاس واقع در بولوار توس، در همان محل برگزار شد، در تشریح اقدامات صورت گرفته طی 14 ماه گذشته در حوزه اقتصادی مدیریت شهری اظهار داشت: بودجه سال جاری شهرداری مشهد 8 هزار میلیارد تومان است که 5 هزار میلیارد تومان از آن در حوزه اقتصادی تعریف شده است.
    وی افزود: در حوزه قراردادهای کلانِ شهری، ارزش پروژه‌هایی که در این دوره از مدیریت شهری به مرحله قرارداد رسید دو هزار و 100 میلیارد تومان بود که یک هزار میلیارد تومان هم در منطقه ثامن عقد قرار داد شده است. این پروژه‌ها شامل مسکن ارزان قیمت علویه، پروژه مسکن ارزان قیمت زندگی، پارکینگ مجد و آزادی و 3 پروژه پارک طرق می‌باشد. شفاف‌سازی یکی از مواردی بود که در این مسیر گام برداشتیم. در همین راستا برای همه موضوعات و پروژه‌هایمان فراخوان دادیم که ثمره‌اش برای شهربازی پارک ملت، سه برابر شدن درآمد شهرداری و برای واگذاری جایگاه‌های سی ان جی، 6 برابر شدن درآمد شهرداری شد. تاکنون حدود 37 فراخوان از سوی معاونت اقتصادی در مورد پروژه‌های مختلف منتشر شده است. تقریبا در 14 ماه گذشته تمام پروژه‌های بالای 10 میلیارد تومان شهرداری توسط معاونت اقتصادی تامین مالی شده است.
    خواجه نایینی ادامه داد: کل مسکن ارزان قیمت هدفگذاری شده در دوره گذشته مدیریت شهری 4 هزار واحد بود که ما این هدفگذاری را را به 5 هزار واحد افزایش داده و قرارداد 2500 واحد را نیز تا کنون بسته‌ایم. همچنین اعلام کرده‌ایم شهرداری هر جا در مناطق کم‌برخوار زمین دارد اگر سرمایه‌گذاری برای ساخت مسکن ارزان قیمت اعلام آمادگی کند هزینه زمین و پروانه را آنقدر پایین می‌آوریم تا ساخت مسکن ارزان قیمت در آن مناطق برای سرمایه‌گذار، به صرفه شود.
    در ادامه موضوع سرمایه‌گذاری خارجی مطرح شد، که خواجه نایینی در مورد آن عنوان کرد: یک سرمایه‌گذار خارجی برای باغ گیاه‌شناسی با سرمایه‌گذاری 50 میلیارد تومان جذب شده است که لایحه‌اش این هفته به شورا می‌رود. اما به دنبال استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذار خُرد خارجی هستیم. در حال پیگیری برای انجام این مهم هستیم که برای آن، شرکت سهامی عام جهت جذب سرمایه خارجی تاسیس می‌شود.
    معاون اقتصادی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه بر کیفیت پروژه‌های مسکن ارزان قیمت نیز به خوبی نظارت می‌شود، افزود: اولویت ما در شهرداری و شورا استفاده از آورده‌هایی بجز زمین است. فیبر نوری، پارک‌ها، فضای سبزو ... هم امکانات شهری بوده و می‌توان از آن استفاده بهتری کرد. باید وارد حوزه‌های غیر ساختمانی شویم. تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها نیز قابلیت سرمایه‌گذاری دارند. در حوزه پسماند نیز بر روی زباله‌سوز می‌توان تمرکز کرد.
    خواجه نایینی افزود: بر اساس کمبودهای سرانه‌های خدماتی مناطق، مشوق‌هایی در نظر گرفته‌ایم تا در همه مناطق شهر شاهد توسعه سرانه‌ها در همه حوزه‌ها باشیم. در حوزه گردشگری، آمادگی داریم با نگاهی اقتصادی این کار را پیگیری کرده و امور گردشگری شهرداری را مدیریت نماییم. در حوزه تفریحی نیز، قراردادهایی که بسته‌ایم نشان دهنده رویکرد ماست. به حوزه مسکن ارزان قیمت، پارکینگ‌سازی، تفریحی و .. توجه ویژه داشته‌ایم. 

    تعداد بازدید: 46
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر