• بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 170
    کد: 161502
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
    معاون اقتصادی شهرداری مشهد خبر داد:

    معرفی 53 فرصت سرمایه‌گذاری شهر مشهد در نمایشگاه کیش اینوکس 2018

    در یک سال اخیر 3 هزار و 100 میلیارد تومان جذب سرمایه در شهرداری مشهد داشتیم.
    معاون اقتصادی شهرداری مشهد خبر داد: معرفی 53 فرصت سرمایه‌گذاری شهر مشهد در نمایشگاه کیش اینوکس 2018

    به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، رضا خواجه نایینی در حاشیه برگزاری نمایشگاه کیش اینوکس 2018 ضمن اشاره به اینکه اولویت سرمایه پذیری در شهر مشهد در بخش های گردشگری است، اظهار کرد: اولویت جذب سرمایه گذاری در بخش هایی است که به افزایش ماندگاری گردشگر در شهر مشهد کمک کند، توسعه زیرساخت هایی همچون حمل و نقل، فضاهای اقامتی و مسکونی، تصفیه از مهمترین بخش هایی است که پس از گردشگری در اولویت بعدی سرمایه گذاری مشهد مقدس قرار دارد.
    وی حوزه حمل و نقل را از حوزه های زیرساختی با هزینه بری بالا برشمرد و افزود: برای نمونه ساخت هر کیلومتر 25 میلیارد تومان هزینه دارد که بدون حضور بخش خصوصی در حوزه سرمایه گذاری زیرساخت تامین این میزان از هزینه ها در بخش حمل و نقل برای شهرداری به تنهایی امکان پذیر نخواهد بود. توسعه هوشمند سازی حمل و نقل شهری به عنوان یکی از مهمترین برنامه هایی است که در دستور کار شهرداری این شهر قرار دارد، با توسعه سامانه های هوشمند سازی در حوزه حمل و نقل علاوه بر آگاهی مردم از زمان حرکت وسایل نقلیه و زمان بندی برنامه های تردد شهری ما نیز می توانیم نیازها و مشکلات شهری در این حوزه را به خوبی رصد کرده و در صورت نیاز به افزایش ظرفیت در برخی از نقاط پوشش لازم را ایجاد کنیم.
    خواجه نایینی با اشاره به اینکه در یک سال اخیر 3 هزار و 100 میلیارد تومان جذب سرمایه در شهرداری مشهد داشتیم، تصریح کرد: یک هزار و 100 میلیارد تومان از این سرمایه ها در اطراف حرم و 2 هزار میلیارد تومان برای سرمایه گذاری در سایر محدوده های مشهد صرف شده که تقریبا نیمی از آن ها جذب حوزه گردشگری و نیم دیگر جذب بخش های اقامتی و مسکونی گردیده است.
    وی با تاکید بر معرفی 53 بسته سرمایه گذاری در نمایشگاه کیش اینوکس 2018 در قالب کتاب فرصت های سرمایه گذاری مشهد افزود: علاوه بر بسته های معرفی شده در این کتاب، سرمایه گذاران می توانند در حوزه های مورد علاقه خود طرح ها و پیشنهادات خود را به شهرداری مشهد ارائه کنند تا پس از مطالعه و بررسی همکاری های لازم با آنان صورت گیرد. همچنین بر طبق مصوبه ای که در شورای شهر مشهد تصویب شده است، تلاش می شود تا 30 درصد از هزینه پروژه های مرکزی و 40 درصد از هزینه پروژه های حاشیه شهر کاسته شود تا سرمایه گذاری برای بخش خصوصی سودآور باشد و آن ها بتوانند فعالیت های اقتصادی خود را در شرایط بهتری مدیریت کنند.
    خواجه نائینی با اشاره به اینکه فروش اوراق بهادار از جمله راهکارهایی است که شهرداری مشهد برای تامین هزینه های زیرساختی انجام می دهد خاطر نشان کرد: بودجه شهرداری در حال حاضر 8 هزار میلیارد تومان است که 5 هزار میلیارد تومان از این بودجه توسط سرمایه گذاری در بخش خصوصی باید تامین شود.
    شایان ذکر است پنجمین نمایشگاه بین المللی بورس، بیمه، بانک و خصوصی سازی و دهمین نمایشگاه بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری از 30 مهر ماه تا 3 آبان 97 در مرکز دائمی نمایشگاه های بین المللی کیش برگزار شد.
     

    تعداد بازدید: 170
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر