• بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 92
    کد: 159389
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۰۵

    گام بزرگ شهرداری مشهد در ساخت مسکن های ارزان قیمت

    در حال حاضر هدف گذاری شهردار محترم مشهد در حوزه ساخت و ساز مسکن های ارزان قیمت رقمی بالغ بر 5 هزار واحد است که در این دوره و مدت 4 سال به بهره برداری خواهد رسید
    گام بزرگ شهرداری مشهد در ساخت مسکن های ارزان قیمت

    معاون اقتصادی شهردار مشهد از آمادگی لازم جهت صدور پروانه رایگان در ازای همکاری کلیه نهادها و دستگاه ها مانند آستان قدس رضوی، بنیاد جانبازان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و ... با ارائه زمین برای تحقق پروژه مسکن ارزان قیمت خبر داد.

    به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، دکتر رضا خواجه نائینی ضمن اشاره به عملکرد شهرداری در دوره های گذشته عنوان کرد: با بررسی کارنامه مدیریت شهری در دوره قبلی می توان گفت هیچ گونه قرارداد مشارکتی در عرصه مسکن توسط شهرداری بسته نشده و تنها به حوزه های تجاری و اداری بسنده شده است.
    لذا با توجه به اینکه دغدغه اصلی این معاونت رونق و توسعه مناطق شهری است اقدام به ارائه لایحه ساخت 2100واحد مسکونی ارزان قیمت به مساحت 158 هزار و 434 متر مربع و اعتبار 543میلیارد و 139 میلیون تومان در مناطق کم برخوردار شهر به شورا نمودیم، این پروژه با اختصاص سهم 13درصدی به شهرداری تصویب و به بخش خصوصی واگذار گردید. تحقق این چنین پروژه ها مزیت های فراوانی از جمله جلوگیری از حاشیه نشینی، مقابله با ریزدانگی زمین ها، ایمن سازی و استحکام بناهای شهر را به دنبال دارد. پروژه ای که مزید کمک به اقشار آسیب پذیر در این مناطق خواهد بود.
    وی افزود: تصویب دومین پروژه ساخت مسکن ارزان قیمت در منطقه شاملو افق روشن و گام موثر شهرداری در مبلمان شهری خواهد بود، امری که از اواخر سال گذشته با آغاز بکار پروژه های علویه با 180 واحد و رسالت با 2 هزار واحد عرصه را برای موفقیت پروژه های مشارکتی در حوزه مسکن را نمایان ساخته است.

    خواجه نائینی در ادامه اظهار داشت: قریب به 12 سال است قراردادهای مشارکتی در حوزه ی مسکن ارزان قیمت در شهرداری شکل گرفته و به دنبال آن قرارداد 4 هزار واحد مسکونی که تاکنون بهره برداری از یک هزار و 500 واحد تحقق یافته، در شهرداری بسته شده است که با توجه به پیشرفت فیزیکی 95 درصدی 2500 پروژه باقی مانده نوید بهره برداری از این پروژها در سال جاری را می دهیم.

    خواجه نائینی در خصوص سیاست های شهرداری در بحث مسکن ارزان قیمت، بیان کرد: در حال حاضر هدف گذاری شهردار محترم مشهد در حوزه ساخت و ساز مسکن های ارزان قیمت رقمی بالغ بر 5 هزار واحد است که در این دوره و مدت 4 سال به بهره برداری خواهد رسید، پروژه ای که با اطمینان خاطر تاثیر بسزایی در کاهش قیمت تمام شده مسکن در مناطق و افزایش قدرت خرید شهروندان خواهد داشت.

    معاون اقتصادی شهردار مشهد ضمن تاکید بر آمادگی این حوزه در امر مشارکت در ساخت و ساز مسکن خاطرنشان کرد: ما آمادگی لازم جهت مشارکت با نهادها و ارگان هایی که دارای زمین در بستر داخلی شهر می باشند را داریم. با توجه به قیمت های گزاف مسکن و عدم ایمنی منازل شهری، در هر منطقه از شهر با ارائه رایگان زمین و حمایت شهرداری در صدور پروانه ساخت، می توان به ایمن سازی و جلوگیری از ساخت و ساز املاک غیر مستحکم کمک نمود، همچنین این الگو برداری سبب ترویج زیباسازی منازل، افزایش ارزش منطقه ای و ایمن سازی شهر می گردد. 

    تعداد بازدید: 92
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر