• بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 85
    کد: 158631
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
    در دومین نشست تخصصی «قانون مسدود‌سازی و فرآیند همکاری با شرکت‌های کوچک و متوسط خارجی SME» مطرح شد:

    سرمایه گذاری خارجی موجب ایجاد اتحاد پنهان بین کشورها می شود

    بعداز خروج آمریکا از برجام ،اتحادیه اروپا برای حمایت از آسیب شرکت های اروپایی که با ایران همکاری می کنند قانون مسدود سازی را تصویب کرده است که طبق آن از شرکت های تجاری که بیشتر شرکت های کوچک ومتوسط ویا همان SME ها است درهمکاری با ایران در مقابل تحریم های آمریکا حمایت خواهد کرد
    ضرورت مشارکت شرکت‌های داخلی با شرکت‌های خارجی

    معاون مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری گفت: برنامه ششم توسعه به شدت وابسته سرمایه گذاری خارجی و فاینانس است

    به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد معاون مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری در دومین نشست تخصصی سرمایه گذاری خارجی ،با موضوع "بررسی قانون مسدود سازی و فرآیند همکاری با SMEها" اظهار داشت: ۵۰ درصد سرمایه گذاری خارجی در شرکت های اروپایی شکل می گیرد.
    کوروش طاهری فر با بیان این که سرعت ورود سرمایه های خارجی به کشورهای مختلف بالا است بیان کرد: کشورها از طریق سرمایه گذاری خارجی در حال ایجاد اتحاد پنهان هستند.
    طاهری فر یادآور شد: از زمانی که آمریکا از برجام خارج شد همزمان شرکت های بزرگ اروپایی نیز اعلام خروج از برجام کردند و با توجه به این که دولت اروپا تصرفی بر این شرکت ها ندارد به ایران پیشنهاد داد از شرکت های متوسط و کوچک استفاده کنند.
    وی با بیان این که برنامه ششم توسعه به شدت وابسته سرمایه گذاری خارجی و فاینانس است افزود:ما متاسفانه همیشه به دنبال افزایش رقم سرمایه گذاری خارجی هستیم در حالی که باید آثار آن را بررسی کنیم.

     در ابتدای این نشست رئیس اداره سرمایه گذاری خارجی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد مقدس نیز اظهار داشت: استفاده ازاین ظرفیت ها نیازمند تدوین وپیش بینی بسته های سرمایه گذاری منظم ومشخص است.

    به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد مقدس، مصطفی شریف افزود: این نشست با هدف انتقال دانش و تبادل نظر در راستای نگاه تخصصی به سرمایه گذاری خارجی واستفاده از ظرفیت شرکت های کوچک ومتوسط خارجی با اجرای قانون مسدود سازی توسط اتحادیه اروپا برگزار شده است.
    وی با اشاره به قانون مسدود سازی اضافه کرد: بر اساس این قانون کشورهای ثالث نباید در سیاست های اتحادیه اروپا در قبال کشوری که تعهداتش را انجام داده است دخالت کند.
    وی تصریح کرد: بعداز خروج آمریکا از برجام ،اتحادیه اروپا برای حمایت از آسیب شرکت های اروپایی که با ایران همکاری می کنند قانون مسدود سازی را تصویب کرده است که طبق آن از شرکت های تجاری که بیشتر شرکت های کوچک ومتوسط ویا همان SME ها است درهمکاری با ایران در مقابل تحریم های آمریکا حمایت خواهد کرد.

    تعداد بازدید: 85
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر