• بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 160
    کد: 153683
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
    مدیر سرمایه گذاری و مشارکت های معاونت اقتصادی شهرداری مشهد خبرداد:

    تسهیلات تشویقی ویژه برای پروژه های چندفعالیتی در مناطق کم برخوردار مشهد

    نگاه این است که پروژه ها از تک فعالیتی خارج شود و به سمت فعالیت های چندگانه پیش برود که متناسب با نیاز منطقه نیز باشد
    مدیر سرمایه گذاری و مشارکت های معاونت اقتصادی شهرداری مشهد خبرداد: تسهیلات تشویقی ویژه برای پروژه های چندفعالیتی در مناطق کم برخوردار مشهد

    مدیر سرمایه گذاری و مشارکت های معاونت اقتصادی شهرداری مشهد از در نظر گرفتن تسهیلات تشویقی برای سرمایه گذارانِ پروژه های دارای فعالیت چندگانه و متناسب با نیاز منطقه خبر داد.
    به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، « محمد هادی محمدی مقدم» در دومین نشست از سلسله نشست های اقتصادی شهر و شهرداری که با موضوع «ساخت وساز در مشهد؛ رونق یا رکود» در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شده بود، اظهار کرد: از اواسط سال گذشته موضوع رونق در صنعت ساختمان در دستور کار معاونت اقتصادی شهرداری مشهد قرار گرفت و این نیاز دیده شد که پروژه هایی که در گذشته قرارداد آنها منعقد و پروانه برای آنها صادر شده بود مجدد مورد بررسی قرار گرفته و دوباره زنده شود.
    محمدی مقدم با بیان اینکه شهر مشهد یک کلان شهر است که هر سیاستی در آن رخ دهد در کل کشور تأثیر می گذارد خاطرنشان کرد: در بحث رونق ساخت و ساز با چالش هایی مانند عدم توازن در شهر، چالش های حوزه سرمایه گذاری در سال های اخیر، ابلاغ طرح جامع شهر مشهد که هزینه سنگینی را به شهر تحمیل خواهد کرد و ... مواجه بودیم که جز با حضور سرمایه گذار اهداف این طرح محقق نخواهد شد.
    وی با اشاره به تغییر نگاه مدیریت شهری به توسعه و تشویق سرمایه گذاران خاطرنشان کرد: در سال 90، سهم هزینه پروانه شهرداری در بزرگ ترین پروژه ها شاید بیش از 20 درصد نبود اما اکنون این سهم نزدیک به 50 درصد رسیده که در تلاش هستیم با نگاه به اسناد بالادستی این سهم هزینه را کاهش دهیم.
    محمدی مقدم با اشاره به تسهیلات تشویقی سرمایه گذاران در مشهد اظهار کرد: نگاه این است که پروژه ها از تک فعالیتی خارج شود و به سمت فعالیت های چندگانه پیش برود که متناسب با نیاز منطقه نیز باشد. موضوع تجاری شاید صرفا در بافت مرکزی اشباع شده و دیگر توجیه نداشته باشد اما در پهنای شرقی، شمال شرقی و غرب هنوز به میزان مورد نیاز سند جامع نرسیده ایم.
    وی ادامه داد: در بحث لایحه تشویقی قرار بر این است که هر پروژه ای که از حالت تک فعالیتی خارج شود و هرچه به سمت پروژه های مختلف عمومی و غیرانتفاعی و مناطق کم برخوردارتر برود، پول پروانه تا 80 درصد هم کاهش پیدا کند که الان این لایحه به شورای شهر رفته و امیدواریم تصویب شود.
    محمدی مقدم احداث پارکینگ عمومی را از پروژه های حیاتی مورد نیاز مشهد عنوان کرد که در صورت تصویب لایحه تشویقی در شورا، سرمایه گذار از پرداخت عوارض صدور پروانه چه در زیر سطح چه در ارتفاع معاف می شود و تسهیلات دیگری نیز به وی تعلق خواهد گرفت.
    وی به پروژه پارک جنگلی طرق، تسویه خانه و حافظ بعنوان پروژه های بزرگ سرمایه گذاری در دست احداث اشاره کرد.
     

    تعداد بازدید: 160
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر