• بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 141
    کد: 153679
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
    رئیس اتحادیه صنف مشاورین معاملات املاک مشهد:

    آینده به نفع سرمایه گذاران پروژه های کوچک و سریع خواهد بود

    در حال حاضر قیمت مسکن به میزان واقعی خود رسیده است و ساخت و ساز مسکن برای واحدهای کوچک رو به رونق است
    رئیس اتحادیه صنف مشاورین معاملات املاک مشهد: آینده به نفع سرمایه گذاران پروژه های کوچک و سریع خواهد بود

    رئیس اتحادیه صنف مشاورین معاملات املاک مشهد گفت: آینده به نفع سرمایه گذارانی خواهد بود که پروژه های کوچک و سریع بسازند و در کمتر از یک سال به پایان برسد.
    به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، «علی مرادزاده» در دومین نشست از سلسله نشست های اقتصادی شهر و شهرداری که با موضوع «ساخت وساز در مشهد؛ رونق یا رکود» در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شده بود، اظهار کرد: اتحادیه املاک مشهد با بیش از 12 هزار عضو مسئولیت فروش آپارتمان های مسکونی، تجاری و ... را دارد و در حال حاضر که بالغ بر 120 هزار واحد صنفی در مشهد داریم از نظر این اتحادیه ساخت مجموعه های تجاری دیگر توجیه نداشته و در این زمینه به سمت رکود پیش می رویم.
    وی با اشاره به فراز و فرودهای بازار مسکن در چند سال گذشته گفت: طی سال های 90 تا 92 اوضاع بازار مسکن کمی رونق پیدا کرد اما از سال 92 رکود آغاز شد و تا اسفند 96 ادامه پیدا کرد.
    مراد زاده افزود: از دی ماه 96 عملاً شرایط کمی تغییر پیدا کرد و روند صعودی یافت ولی در انتهای اسفند افزایش بهره بانکی یک شوک به بازار وارد کرد و سرمایه گذاران به بازارهای دیگر مانند بانک و طلا سوق پیدا کردند. پس از آن نیز بحث قطع نامه و افزایش قیمت دلار و سکه پیش آمد. در عین حال اعتصاب کامیون داران و تغییر نرخ حمل مصالح ساخت و ساز بهانه ای به دست فروشنده داد تا قیمت را افزایش دهد.
    به گفته وی با همه اینها، در حال حاضر قیمت مسکن به میزان واقعی خود رسیده است و ساخت و ساز مسکن برای واحدهای کوچک رو به رونق است.
    مرادزاده خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم واحدهای 50 تا 75 متری تهیه کنیم بازار خوبی خواهیم داشت اما اگر به سمت واحدهای اصطلاحاً لاکچری بالای 300 متر با پنت هاوس و ... برویم براحتی نمی توانیم برای آنها خریدار پیدا کرده و برای واحدهای بزرگ وضعیت بازار مناسب نیست.
    وی به قیمت معاملات مسکن طی یک سال اخیر اشاره کرد و گفت: بیشترین معاملات زیر قیمت 500 میلیون تومان بوده و حدود 80 درصد معاملات بین 200 تا 300 میلیون تومان بوده است.
    مرادزاده ادامه داد: در خرداد ماه امسال، 13 هزار معامله داشتیم که بیشترین رشد قیمتی و تعداد معامله را در منطقه 12 شاهد بودیم و کمترین رشد قیمتی و تعداد معامله نیز در منطقه یک رخ داده است.
     

    تعداد بازدید: 141
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر