• بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 178
    کد: 147931
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۲/۱۸

    معاون اقتصادی شهردار مشهد خبر داد:
    مشهد دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری خارجی بسیاری است

    بر اساس مفاد این تفاهم‌نامه مقرر شده است که طرفین در راستای معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرداری در همایش‌های داخلی و خارجی همکاری داشته باشند.
    معاون اقتصادی شهردار مشهد خبر داد: مشهد دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری خارجی بسیاری است

    نشست مشترک انعقاد تفاهم‌نامه همکاری فی ما بین معاونت اقتصادی شهرداری مشهد و سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، پنجشنبه 17 اسفند ماه برگزار شد.
    به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی، در راستای معرفی و تامین مالی ظرفیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهر مقدس مشهد تفاهم‌نامه‌ای میان معاونت اقتصادی شهرداری مشهد و سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران منعقد شد.
    بر اساس این تفاهم‌نامه دو طرف متعهد شدند تا در راستای شناخت فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری و تلاش جهت جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای اجرای فرصت‌های مذکور در حوزه شهر مشهد همکاری کنند. همچنین بر اساس مفاد این تفاهم‌نامه مقرر شده است که طرفین در راستای معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرداری در همایش‌های داخلی و خارجی همکاری داشته باشند.
    دکتر رضا خواجه نائینی با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری خارجی موجود در شهر مشهد بر اهمیت همکاری میان نهادهای مختلف در راستای بهره‌مندی هرچه بیشتر از این ظرفیت‌ها تاکید کرد و گفت: "بر همین اساس و برای تحقق هرچه بیشتر پروژه‌های سرمایه‌گذاری اقدام به عقد تفاهم‌نامه‌ای با سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران کرده‌ایم تا بدین وسیله امکانات لازم جهت تحقق پروژه‌های شهری و افزایش رفاه شهروندان را فراهم آوریم".
    معاون اقتصادی شهردار مشهد در ادامه صحبت‌های خود از تلاش‌های طرفین برای حضور و معرفی پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری مشهد مقدس در رویدادهای بین‌المللی داخلی و خارجی خبر داد و خاطر نشان کرد: "در تلاش هستیم تا با معرفی هرچه بیشتر ظرفیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهر مشهد به توسعه و آبادانی این شهر یاری رسانیم برای نمونه حوزه قطار شهری مشهد یکی از زیرساخت‌های شهری است که در راستای تامین منابع مالی این پروژه، درصدد هستیم تا علاوه بر اوراق مشارکت و تسهیلات بانکی، از جذب فاینانس نیز بهره ببریم". وی در انتهای صحبت‌های خود اظهار امیدواری کرد که در سال پیش‌رو شاهد افزایش جذب سرمایه‌گذاری خارجی و فاینانس برای تحقق پروژه‌های شهری و همچنین رونق هرچه بیشتر اقتصاد شهری باشیم.
    در انتهای این نشست نیز معاون سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران از تلاش‌های این سازمان در تحقق رشد اقتصادی 8 درصدی برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: "در این راستا نیاز است که سالیانه 65 میلیارد دلار در غالب فاینانس، قراردادهای مشارکتی و سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی جذب شود که تقریبا 2.8 درصد از کل رشد اقتصادی از این منابع مالی خارجی تامین خواهد شد". دکتر جمال فرج‌الله حسینی با اشاره به ظرفیت‌های مشهد نیز خاطر نشان کرد: "این شهر با توجه به میزبانی از تعداد کثیری از زائران و گردشگران نیازمند توسعه و گسترش پروژه‌های شهری بسیاری است که می‌توانند از منابع مالی خارجی نیز بهره ببرند". 

    تعداد بازدید: 178
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر