• بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 230
    کد: 144126
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۰/۱۹

    نشست مشترک انعقاد تفاهم‌نامه همکاری فی ما بین معاونت اقتصادی شهرداری مشهد و پژوهشکده نوین شهر معنوی ثامن برگزار شد

    امروز استارت آپ‌های بین‌المللی در سه مرحله به فعالیت می‌پردازند. در مرحله نخست ایده‌ها پرورش یافته و به پختگی می‌رسند و سپس قراردادهای مطالعات اجرایی آنها منعقد می‌شود و در انتها نیز در غالب لوایحی به مدیران مرتبط جهت بررسی و تصویب ارائه می‌شوند
    نشست مشترک انعقاد تفاهم‌نامه همکاری فی ما بین معاونت اقتصادی شهرداری مشهد و پژوهشکده نوین شهر معنوی ثامن برگزار شد

    به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، دکتر رضا خواجه نائینی با تاکید بر اهمیت توجه بر مسائل شهری گفت: "پژوهشکده نوین شهر معنوی ثامن همواره به عنوان یک منتقد جدی در حوزه مسائل شهری فعال بوده و امروز نیز به واسطه این تفاهم‌نامه فرصتی فراهم شده تا در عرصه عمل نیز به فعالیت بپردازند". معاون اقتصادی شهرداری مشهد در ادامه صحبت‌های خود بر اهمیت جمع‌آوری ایده‌های شهری تاکید کرد و افزود: "امروز استارت آپ‌های بین‌المللی در سه مرحله به فعالیت می‌پردازند. در مرحله نخست ایده‌ها پرورش یافته و به پختگی می‌رسند و سپس قراردادهای مطالعات اجرایی آنها منعقد می‌شود و در انتها نیز در غالب لوایحی به مدیران مرتبط جهت بررسی و تصویب ارائه می‌شوند". وی درا نتهای صحبت‌های خود نیز به ظرفیت بالای شهر مشهد در حوزه گردشگری اشاره کرد.
    مدیریت پژوهشکده نوین شهر معنوی ثامن نیز ضمن معرفی این پژوهشکده خاطر نشان کرد: "این پژوهشکده دارای دو بال گفتمانی و پژوهشی است و درصدد هستیم که در ابتدا با برگزاری جلساتی گفتمانی به تبیین مسائل پرداخته و سپس در بعد پژوهشی به بررسی و ارزیابی راهکارهای ممکن بپردازیم". دکتر حمیدرضا محروقی در ادامه صحبت‌های خود به این مهم اشاره کرد که در گذشته تلقی برخی از مسئولان از سرمایه‌گذاری به ساخت و ساز و فروش پروانه محدود شده بود اما امروزه این نگاه تغییر کرده و پروژه‌های سرمایه‌گذاری می‌توانند در طول حیات خود درآمدزا بوده و منافعی را برای شهرداری به ارمغان بیاورند.
    معاونت پژوهشی پژوهشکده نوین شهر معنوی ثامن نیز به بیان مفاد این تفاهمنامه پرداخت و یادآور شد: "هدف این تفاهم‌نامه کمک به ایده‌یابی و پروندن ایده‌های موجود است تا بتوان از این طریق کیفیت زندگی شهری را بهبود بخشید و شهرداری را در تحقق درآمدهای پایدار شهری یاری کرد". 

    تعداد بازدید: 230
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر