• بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 203
    کد: 143278
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
    معاون اقتصادی شهردار مشهد:


    تمایل شهرداری بر این است که سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در این شهر به صورت BOT و یا تحصیل بخشی از پروژه‌های شهری باشد

    خط سه قطار شهری مشهد به طول 30 کیلومتر این توانایی را داراست که هزینه‌های خود را از طریق بهره برداری از پتانسیل ایستگاه‌ها و تبلیغات درآنها تامین کند
    معاون اقتصادی شهردار مشهد: تمایل شهرداری بر این است که سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در این شهر به صورت BOT و یا تحصیل بخشی از پروژه‌های شهری باشد.

    به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی، نشست مشترک معاون اقتصادی شهرداری مشهد با نماینده شرکت چینی(Communication Construction) سه شنبه پنجم آذر ماه و در محل معاونت اقتصادی شهرداری مشهد برگزار شد.
    دکتر رضا خواجه نائینی ضمن عرض خیر مقدم بر اهمیت نحوه تامین مالی پروژه‌های شهری تاکید داشت و خاطر نشان کرد: "تمایل شهرداری بر این است که سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در این شهر به صورت BOT و یا تحصیل بخشی از پروژه‌های شهری باشد. برای نمونه خط سه قطار شهری مشهد به طول 30 کیلومتر این توانایی را داراست که هزینه‌های خود را از طریق بهره برداری از پتانسیل ایستگاه‌ها و تبلیغات درآنها تامین کند".
    نماینده شرکت مذکور نیز در معرفی شرکت چینی خاطر نشان کرد که این شرکت بزرگترین هلدینگ بین‌المللی ترابری در چین و همچنین سومین پیمانکار بزرگ دنیاست که قریب به شش سال است در ایران نیز شعبه‌ای را تاسیس کرده و در زمینه حمل و نقل و انرژی فعالیت می‌کنند. وی در همین راستا افزود: "ما همچنین پروژه‌هایی در مالزی، هنگ کنگ و جامائیکا در حال اجرا داریم که به طور خاص خط ریلی در حال ساخت در کشور مالزی به طول 500 کیلومتر و به ارزش 13 میلیارد دلار می‌باشد".
    وی همچنین در باب نحوه تامین مالی پروژه‌های این شرکت بر این مهم تاکید داشت که در شهر شنزن چین و کشورهای هنگ کنگ و جامائیکا به روش TOD تامین مالی داشته‌اند به گونه‌ای که در نمونه جامائیکا حق بهره‌برداری و توسعه زمین‌های اطراف به آنها تعلق گرفته است. 

    تعداد بازدید: 203
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر