• بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 137
    کد: 142326
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
    در نشست هم اندیشی مدیریت شهری و اتاق اصناف مشهد بیان شد

    اولویت شهرداری مشهد در دوره جدید رونق اقتصاد شهر است

    لایحه ای برای ارائه مشوق های سرمایه گذاری برای رونق ساخت و سازهای با کیفیت شهری در دستور کار قرار گرفته که ان شالله راه اندازی ساخت مجتمع های ترکیبی (تجاری,مسکونی،اقامتی ، اداری ، فرهنگی و گردشگری) را در پی خواهد داشت که امیدواریم با رویکرد مثبت اعضای شورای شهر سریعا به تصویب برسد.
    در نشست هم اندیشی مدیریت شهری و اتاق اصناف مشهد بیان شد اولویت شهرداری مشهد در دوره جدید رونق اقتصاد شهر است

    معاون اقتصادی شهردار مشهد در نشست هم اندیشی مدیریت شهری و اتاق اصناف گفت: نگاه شهرداری در دوره گذشته با اولویت اقتصاد شهرداری بوده است تا بتواند هزینه های جاری شهرداری را پوشش دهد و توجه به فعالیت های برای رونق اقتصاد شهر در اولویت نبوده است، اما با برنامه ریزی های صورت گرفته در دوره جدید رونق اقتصاد شهر در اولویت است که خود منجر به رشد اقتصاد شهرداری هم خواهد شد.

    دکتر خواجه نائینی افزود: در دوره جدید با توجه به بدهی های روز افزون گذشته که به بانک ها داریم با مشکلات جدی روبرو هستیم در این خصوص ما به دنبال اجرایی کردن سیاست های جدید در خصوص راه اندازی اقتصاد شهری هستیم تا بتوانیم تعادل بخشی به اقتصاد شهرداری را نیز برقرار نماییم.

    وی ادامه داد: به عنوان یک اقدام راهبردی تدوین لایحه ای برای ارائه مشوق های سرمایه گذاری برای رونق ساخت و سازهای با کیفیت شهری در دستور کار قرار گرفته که ان شالله راه اندازی ساخت مجتمع های ترکیبی (تجاری,مسکونی،اقامتی ، اداری ، فرهنگی و گردشگری) را در پی خواهد داشت که امیدواریم با رویکرد مثبت اعضای شورای شهر سریعا به تصویب برسد.

    معاون اقتصادی شهردار مشهد با بیان اینکه اگر ساخت ساز اقتصادی نشود رونق در مجتمع های تجاری ایجاد نمی شود ادامه داد: منطقه 12 شهرداری مشهد در طولانی مدت منطقه ای مناسب برای زندگی با کیفیت بالا و نیز دارای مجتمع های تجاری با برنامه ریزی سازمان یافته خواهد بود ، نظام شهری در این منطقه برنامه ی از پیش تعیین شده دارد که در بین دیگر مناطق کم نظیر است.

    خواجه نائینی از ویژگی های منطقه 12 ، حضور نمایشگاه بین المللی، بزرگراه خاتم و منطقه طوس را نام برد و تصریح کرد: انشالله با عقد تفاهم نامه منطقه طوس بین اداره کل گردشگری و شهرداری، برنامه ی خوبی برای رشد اقتصادی آن نیز اتفاق خواهد افتاد.
    وی از اتاق اصناف به عنوان اتاق فکر تجاری مشهد یاد کرد و ادامه داد : رویکرد شهرداری مشهد مشورت با اصناف و گرفتن پیشنهاد آنها برای راه اندازی هویت مناطق تجاری است، پیشنهاد های اعضای اتاق اصناف بررسی می شود و با کمک آنها طی ده سال آینده برای شکل گیری هویت اقتصادی شهر مشهد برنامه ریزی خواهد شد.
    معاون اقتصادی شهردار مشهد در پایان گفت : دارایی شهرداری مشهد در همه زمینه های موجود است و معاونت اقتصادی شهرداری مشهد آمادگی دریافت پیشنهاد های اصناف در خصوص پروژه های سرمایه گذاری را دارد تا شهری پررونق و همراه با امید داشته باشیم 

    تعداد بازدید: 137
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر