• بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 183
    کد: 137376
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
    رئیس کمیسیون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی خراسان رضوی:

    بخش خصوصی و مردم در حوزه تامین سرمایه پروژه‌های شهری ورود کنند

    تأمین مالی پروژه‌‎های شهری با استفاده از ساز و کار فاینانس و یا در نظر گرفتن تضمین برای مشارکت خارجی‌ها در حوزه پروژه‌های بزرگ شهری از اقداماتی است که دولت می‌تواند برای شهر مشهد مقدس انجام دهد که متأسفانه کمتر شاهد آن هستیم.
    رئیس کمیسیون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی خراسان رضوی: بخش خصوصی و مردم در حوزه تامین سرمایه پروژه‌های شهری ورود کنند

    جواد باقری در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی معاونت اقتصادی اظهار داشت: رسوب سرمایه در خراسان رضوی به ویژه در شهر مشهد بسیار بالا است و مردم باید برای ورود به حوزه سرمایه‌گذاری و تأمین مالی پروژه‌های بزرگ ورود داشته باشند.
    وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان سرمایه‌گذاری‌های کنونی در خراسان رضوی و شهر مشهد مقدس توسط بخش خصوصی انجام شده است، خاطرنشان کرد: این موضوع در جایگاه خود یک ویژگی مثبت است اما باید دولت نیز برای تقویت حوزه سرمایه‌گذاری در شهر مشهد ورود داشته باشد.
    رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی خراسان رضوی تأکید کرد: تأمین مالی پروژه‌‎های شهری با استفاده از ساز و کار فاینانس و یا در نظر گرفتن تضمین برای مشارکت خارجی‌ها در حوزه پروژه‌های بزرگ شهری از اقداماتی است که دولت می‌تواند برای شهر مشهد مقدس انجام دهد که متأسفانه کمتر شاهد آن هستیم.
    باقری با بیان اینکه از ابتدای امسال تا کنون 705 جواز تأسیس توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی صادر شده است، تأکید کرد: این تعداد مجوز صادره نیاز به 23 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری دارد که متأسفانه دولت در بخش اندکی از آن مشارکت دارد.
    وی تأکید کرد: همچنین رسوب سپرده در سیستم بانکی استان خراسان رضوی بسیار بالا است میزان مصارف به منابع پایین است و این مسئله به هیچ عنوان برای اقتصاد مناسب نیست که باید برای رفع آن نیز اقداماتی در دستور کار قرار بگیرد.‎
     

    تعداد بازدید: 183
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر