• بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 159
    کد: 137070
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
    عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران:

    مردم باید در سود پروژه‌های کلان عمرانی مشهد شریک شوند

    یکی از مشکلات اساسی در اداره کلانشهرها این است که دولت آنگونه که باید به آنها کمک نمی‌کند.
    عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران: مردم باید در سود پروژه‌های کلان عمرانی مشهد شریک شوند

    عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران در گفتگو با خبرنگار معاونت اقتصادی شهرداری مشهد گفت: یکی از مشکلات اساسی در اداره کلانشهرها این است که دولت آنگونه که باید به آنها کمک نمی‌کند.
    حسین صمصامی بیان کرد: در واقع برای ساخت پروژه‌های خدماتی که هزینه بسیار زیادی دارند باید دولت به کمک شهرداری‌ها بیاید زیرا در این نوع از پروژه‌ها شهرداری با روش‌های عادی نمی‌تواند تأمین اعتبار آنها را انجام دهد.
    عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران ادامه داد: ساز و کار پرداخت سود در اوراق مشارکت نیز نمی‌تواند در جلب سرمایه‌های مردمی روش مناسبی باشد زیرادر اصل همان سود بانکی است که به جای واریز کردن نقدینگی به بانک‌ها آنها را به شهرداری‌ها می‌دهد و قوانین آن با وام تفاوتی ندارد.
    وی خاطرنشان کرد: شریک کردن مردم در پروژه‌های اقتصادی یکی از روش‌های بسیار مناسب برای جلب سرمایه‌های خرد بوده که می‌تواند از راه تقسیم سهام مشارکت انجام شود.
    صمصامی تصریح کرد: فایده بسیار مهم تقسیم سهام این است که علاوه بر اینکه بازده اقتصادی پروژه مبنای کار قرار می‌گیرد طرح توجیهی اقتصادی آن نیز مشخص بوده و مردم را در آبادانی شهر به کمک می‌گیرد.‎
     

    تعداد بازدید: 159
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر