• بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 144
    کد: 136806
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۷/۰۵
    مدیر مرکز سرمایه‌گذاری خارجی خراسان رضوی:

    تاسیس شرکت سهامی عام؛ بهترین راهکار جذب سرمایه‌های خرد مشهد

    در پروژه هایی که با مشارکت مردم انجام می شود باید بازدهی اقتصادی در زمانی کوتاه صورت گیرد چرا که زمان بالا رغبت مردم را از شرکت در آنها می گیرد.
    مدیر مرکز سرمایه‌گذاری خارجی خراسان رضوی: تاسیس شرکت سهامی عام؛ بهترین راهکار جذب سرمایه‌های خرد مشهد

    رضا خواجه نائینی در گفت وگو با خبرنگارروابط عمومی معاونت اقتصادی اظهار داشت: بهترین روشی که می توان به واسطه آن سرمایه های خرد را در مشهد تجمیع کرد این است که یک شرکت سهامی عام در شهرداری تشکیل شود.
    وی بیان کرد: ویژگی که شرکت سهامی عام دارد این است که حسابهای آن به صورت شفاف در بورس قرار داده می‌شود و به این علت امکان سواستفاده از آن وجود ندارد و مردم می توانند سهام آن را خریداری کنند.
    مدیر مرکز سرمایه‌گذاری خارجی خراسان رضوی ادامه داد: تأسیس شرکت سهامی عام از این جهت به فروش اوراق مشارکت ارجحیت دارد که افرادی که سهام را خریداری می‌کنند در سود و زیان آن شرکت مشارکت دارند اما در فروش اوراق مشارکت دقیقا قاعده ای مانند قرض کردن برقرار است که در آن بعد از مدت مقرر باید اصل بدهی به همراه سود را به خریداران پرداخت کرد.
    خواجه نائینی با اشاره به تفاوت پروژههای مشارکتی با زیرساختی، تأکید کرد: در پروژه هایی که با مشارکت مردم انجام می شود باید بازدهی اقتصادی در زمانی کوتاه صورت گیرد چرا که زمان بالا رغبت مردم را از شرکت در آنها می گیرد.
    وی با بیان اینکه شرکت هلدینگ زائر شهرداری مشهد چند سالی است که پیگیری می شود، خاطرنشان کرد: راه اندازی این شرکت در قالب سهامی عام می تواند فواید زیادی در حوزه اقتصادی و جذب سرمایه های خرد به همراه داشته باشد.
     

    تعداد بازدید: 144
    ارزیابی
    امتیاز کسب شده در ارزیابی:
    ارزیابی این مورد:
    3 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر