• پنج شنبه،28 تیر 1397
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 120
    کد: 135764
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۶/۲۳
    گزارش/رئیس هیئت مدیره انبوه سازان استان خراسان‌رضوی:

    ۴ شهرک زائر در مشهد احداث می‌شود

    رئیس هیئت مدیره انبوه سازان استان خراسان‌رضوی گفت: با انجام مطالعات اولیه قصد داریم چهار شهرک زائر را برای زائرین بارگاه ملکوتی امام هشتم تهیه کنیم و تمهیدات لازم برای اسکان دو تا سه روز فراهم می‌شود.

    رئیس هیئت مدیره انبوه سازان استان خراسان‌رضوی: ۴ شهرک زائر در مشهد احداث می‌شود

     به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، سال‌های گذشته که ایران در تحریم به سر می‌برد بسیاری از کشورها مایل به همکاری با ایران نبودند اما در حال حاضر صنایع بزرگی مانند آلمان و سوئیس تمایل زیادی به همکاری و سرمایه‌گذاری دارند.

    پس از رفع برخی از تحریم‌ها کشور ایران موفق به جذب سرمایه گذارهای خارجی در ایران شد. به طوری که طبق گفته‌های رئیس کمیسیون سرمایه گذاری اتاق ایران بعد از برجام فقط 1.5 میلیارد دلار سرمایه خارجی وارد کشور شده است. خراسان رضوی از این قاعده مستثنی نبود و طی سال 95 نرخ سرمایه گذاری خارجی در این استان هشت برابر شد.

    در همین راستا برای هم‌افزایی بیشتر با هیئت‌ها و شرکت‌های خارجی شهرداری مشهد مقدس اقدام به ارتباط‌‌گیری با هیئت جاده ابریشم کرد. روز چهارشنبه مجتمع تجاری آلتون شاهد حضور هیئت اقتصادی و دبیر کل جاده ابریشم در اروپا بود. این جلسه در سه بخش مختلف برگزار شد. ابتدا در سطح شهرستان مشهد و دیدار با معاونت اقتصادی شهرداری مشهد انجام شد و در مرحله بعد در سطح وسیع‌تر استانی و با نماینده استانداری خراسان رضوی، مدیر کل جذب حمایت از سرمایه گذاری خارجی استاندار مذاکراتی به عمل آمد؛ در نهایت مجموعه پیشکسوت سرمایه‌داران شهرستان مشهد با اعضای این هیئت اقتصادی دیدار کردند.

    مشهد بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری

    معاون اقتصادی شهرداری مشهد این شهرستان را دارای پتانسیل بالایی برای سرمایه‌گذاری دانست و اظهار داشت: شهرستان مشهد در زمره مجذوب‌ترین شهرها برای سرمایه‌گذاران قرار دارد و تا‌کنون موفق به جذب تعداد زیادی سرمایه‌گذار خارجی در حوزه‌های مختلف شده است.

    محمدرضا مزجی ادامه داد: در چهار سال گذشته حدود 6 میلیارد دلار در شهر مشهد سرمایه‌گذاری صورت گرفته است که بیشتر آن در بخش خصوصی قرار دارد.

    وی این اتفاق را نتیجه بسترسازی و مدیریت مناسب در حوزه جذب سرمایه‌گذار عنوان و بیان کرد: بزرگترین پروژه در حال احداث مشهد مقدس به مساحت هزار هکتار در 9 بخش متفاوت به عنوان یک طرح بزرگ گردشگری طراحی شده است.

    وی با تصریح این موضوع که شهرداری تنها بستر سرمایه‌گذاری را فراهم می‌کند، گفت: شهرداری به عنوان یک دوست برای سرمایه‌گذاران است که دلیل افزایش سرمایه‌گذاری در مشهد به همین امر قلمداد می‌شود. تجربه در شهر مشهد نشان داده است که پروژه‌ها با مدیریت شهرداری پیشرفت فیزیکی و زیربنایی بهتری داشته است.

    وی توسعه سرمایه‌گذاری مشهد در کل کشور بی‌نظیر است، ادامه داد: سرمایه اولیه طرح مطرح شده یک هزار و 100 میلیارد تومان معادل با 220 میلیون یورو است.

    مزجی خبر داد: طبق مذاکراتی که با فرانسه انجام شده است بنا داریم برجی در مشهد با نام پاریس بسازیم و متقابلا در پاریس نیز برجی با نام مشهد ساخته می‌شود؛ این پیشنهاد فرهنگی را نیز به ایتالیا هم ارائه می‌دهیم و از همکاری با آن‌ها خوشحال می‌شویم.

    دبیر‌کل جاده ابریشم اروپا در ادامه این جلسه خطاب به معاونت شهرداری مشهد تصریح کرد: ایتالیا با دو هدف عمده ارائه طرح و ایده و خلق شغل به ایران آمده است. قصد نداریم کارگران اروپایی در ایران کار کنند و نخستین روش کار ما این است که برای ایرانی‌ها شغل ایجاد کنیم.

    جان روزاریو فلگرینو با اشاره به این که با این اقدام علاوه بر این که ایرانی‌ها با کار اشراف پیدا می‌کنند در آینده آن را فرامی‌گیرند، اظهار داشت: در اجرای طرح‌ها به هیچ عنوان قصد آسیب به محیط زیست را نداریم و با طرح‌هایی که این قصد را داشته باشند همکاری نمی‌کنیم؛ برای انجام پروژه‌های بزرگ نیاز است که مهندسان داخلی و خارجی به مذاکره و بازدید بپردازند و پس از رسیدن به نتیجه تکنولوژی‌ها به ایران معرفی می‌شوند.

    دبیر‌کل جاده ابریشم اروپا گفت: تمام استانداردهای ارائه شده از طریق ایتالیا دارای معتبرترین استاندارد اروپا است و تمام طرح‌ها ضد زلزله و صد درصد مقرون به صرفه خواهد بود.

    این سرمایه‌گذار خارجی با اشاره به این که سه پروژه اصلی برای کشور ایران پیشنهاد شده است در مورد این پروژه‌ها گفت: مهم‌ترین این پروژه‌ها هتل‌های پنج ستاره‌ای است که از لحاظ قیمتی مطابق با مهمانسراهاست و تنها به فضای 43 متری نیاز دارد.

    وی با اعلام این که خدمات استراحت در این هتل یک تا دوساعته برای رانندگان بین راهی رایگان است، افزود: با توجه به این که تعداد تصادفات رانندگی در جاده‌ها به دلیل بی‌خواب راننده‌ها منجر به مرگ تعداد بی‌شماری از مردم می‌شود این خدمات به صورت رایگان در اختیار راننده و شاگرد راننده قرار می‌گیرد.

    روزاریو فلگرینو با بیان این که شرکت ما نماینده 906 شرکت اروپایی است، ادامه داد: اروپا آمادگی سرمایه‌گذاری در ایران را دارد.

    وی در ادامه سخنان خود خطاب به معاونت اقتصادی شهرداری مشهد عنوان کرد: برای همکاری های بیشتر می‌توانیم اقدام به تاسیس یک شرکت مشترک به مجوز خود شهرداری کنیم.

    جان روزاریو فلگرینو ادامه داد: طرح را در ایران به فروش می‌گذاریم و بعد از پیش فروش آن در مدت بسیار محدودی بدون اخذ مبلغی از ایران با اعتبار خود شرکت طرح مورد نظر را اجرا می‌کنیم.

    وی با اشاره به این که شرکت تحت مدیریت ما سه ماه قبل از برداشته شدن تحریم‌ها اقدام به سرمایه‌گذاری در ایران کرد، افزود: در حال حاضر در چند استان ازجمله شیراز و اردبیل و بابل تفاهم نامه همکاری امضا کردیم.

    وی با تصریح این موضوع که ما از دولت به جر مجوز کار در ایران هیچ چیز دیگر طلب نمی‌کنیم، عنوان کرد: می‌توانیم برای آشنایی بیشتر و بازدید نزدیک از نحوه کار در ایتالیا، گروه‌های مورد نظر دولت از جمله شهرداران، معلمان و غیره را در کشور خود پذیرا باشیم.

    روزاریو فلگرینو با بیان این که از هتل‌های پنج ستاره با عنوان "یونوگاردن" یاد می‌شود تاکید کرد: هر کدام از یونوگاردن‌ها تعداد 10 شغل ثابت ایجاد می‌کنند.

    در ادامه جلسه، نماینده استانداری و مدیر‌کل جذب حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی استاندار به مذاکره در مورد طرح فوق و قوانین تاسیس شرکت سرمایه‌گذاری پرداختند. طبق گفته‌های نماینده استانداری هر سرمایه‌گذاری می‌تواند بر اساس قانون شرکت سرمایه‌گذاری خارجی تاسیس کند و اعضای هیئت مدیره و مدیر مجموعه خارجی باشند و در هر زمانی می‌توانند سرمایه خود را بردارند.

    این نماینده ادامه داد: این شرکت‌ها ایرانی قلمداد می‌شوند و همانند شرکت‌های ایرانی مالیات پرداخت می‌کنند، بر اساس قانون اگر شامل معافیت مالیاتی نشوند 25 درصد سود خود را به عنوان مالیات بابد پرداخت کنند.

    در بخش نهایی این دیدار، مجموعه پیشکسوتان سرمایه‌گذار در شهرستان مشهد به مذاکره و انتقال تجربیات و پیشنهادات کاری در حوزه گردشگری، هتل سازی و ساخت و ساز در شهر پرداختند.

    چهار شهرک زائر در مشهد احداث می‌شود

    رئیس هیئت مدیره انبوه سازان استان خراسان‌رضوی در این نشست تخصصی اظهار داشت: مشهد مقدس در پیک زمانی 45 روزه و عید نوروز شاهد حضور 6 میلیون زائر و گردشگر است. در حالی که بیش از 50 درصد هتل‌های کشور در مشهدمقدس اسقرار دارند اما باز هم با کمبودهایی مواجه هستیم.

    وی خبر داد: با انجام مطالعات اولیه قصد داریم چهار شهرک زائر را برای مجاورین بارگاه ملکوتی امام هشتم تهیه کنیم و تمهیدات لازم برای اسکان دو تا سه روز فراهم می‌شود.

    دبیر‌کل جاده ابریشم اروپا خطاب به رئیس هیئت مدیره انبوه سازان استان خراسان رضوی گفت: بهترین روش در این زمینه تعامل و همکاری بین دوکشور است تا ایران بتواند صنعت و تکنولوژی خود را به روز کند و ایتالیا متقابلا با مطالعه بیشتر قادر به سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مناسب باشد.

    روزاریو فلگرینو با بیان این که ما به مشکلات ایران در خرید کالا از کشورهای دیگر واقف هستیم عنوان کرد: برای حل این مشکل ویزا و اقامت را برای شما سرمایه‌گذاران رفع می‌کنیم و حتی در صورت صلاح‌دید پکیج‌های خود را ارائه می‌کنیم و اگر موافق به همکاری بودید قرار مذاکره گذاشته می‌شود.

    وی افزود: هرچند در گذشته تحریم ایران بسیاری از کشورها مایل به همکاری با ایران نبودند اما در حال حاضر صنایع بزرگی مانند آلمان و سوئیس تمایل زیادی به همکاری و سرمایه‌گذاری دارند.

    ایران امروزی برای غربی‌ها یک کشف بزرگ است

    در پایان هیئت اقتصادی جاده ابریشم از پارک مینیاتوری و یک مرکز تجاری شهر مشهد بازدید کردند؛ دبیر‌کل جاده ابریشم در مورد این بازدید گفت: آنقدر راحت هستم در ایران که فکر می‌کنم در خانه خودم هستم و از این که کشور ایران توانسته است تا این میزان پیشرفت داشته باشد خوشحال هستم.

    روبرتو اوتولینی، وکیل جاده ابریشم اروپا نیز در این‌باره بیان کرد: دیدن کشور ایران از تصور ما بسیار بالاتر بود و گمان نمی‌کردیم شهری را ببینیم که با صد کیلومتر فاصله با افغانستان دارای تمدنی بسیار بالاتر، فعال‌تر و جوانانی خوش بین باشد. آنچه از ایران دیدیم از تصور ما دور بود و این اتفاق برای غربی ها یک کشف بزرگ به حساب می‌آید.

     

    تعداد بازدید: 120
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر