• بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 258
    کد: 135734
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
    معاون شهردار مشهد در دیدار با هیئت ایتالیایی مطرح کرد

    آماده سازی بستر سرمایه‌گذاری ۶ میلیارد دلاری در مشهد طی ۴ سال اخیر

    در چهار سال گذشته شهرداری مشهد بستر سرمایه گذاری حدود 6 میلیارد دلار را آماده کرده است که بیشتر آن در بخش خصوصی قرار دارد.

    معاون شهردار مشهد در دیدار با هیئت ایتالیایی مطرح کرد آماده سازی بستر سرمایه‌گذاری ۶ میلیارد دلاری در مشهد طی ۴ سال اخیر

    به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی، محمدرضا مزجی ظهر امروز در دیدار با هیئت سرمایه گذاری ایتالیایی در محل معاونت اقتصادی شهرداری مشهد با اشاره به این که شهر مشهد مزیت و ویژگی‌های برجسته‌ای برای سرمایه گذاری دارد اظهار داشت: در حالی که کشورها مقابل ایران موانع خیلی زیادی ایجاد کرده‌اند موفق به جذب سرمایه گذاران زیادی شده‌ایم.

    مزجی ادامه داد: در چهار سال گذشته شهرداری مشهد بستر سرمایه گذاری حدود 6 میلیارد دلار را اماده کرده است، که بیشتر آن در بخش خصوصی قرار دارد. این امر نشان دهنده علاقه مندی سرمایه‌گذاران به شهر مشهد و مدیریت و بسترسازی مناسب است.

    وی بیان کرد: استقبال از سرمایه گذاری در مشهد فرایند فزاینده‌ای دارد و امیدواریم این اتفاق به صورت زیرینایی در حوزه گردشگری انجام شود. با توجه به این که کشور ایتالیا از زیبایی و جاذبه‌های گردشگری فراوانی برخوردار است در نظر داریم مهم ترین پروژه اثرگذار را در این دیدار معرفی کنیم.

    مزجی در مورد پروژه مطرح شده اظهار داشت: این پروژه در زمینی به مساحت هزار هکتار و در 9 قطعه به عنوان یک طرح بزرگ گردشگری طراحی شده است.

    وی با بیان این که عمده زمین این مکان در اختیار شهرداری است عنوان کرد: شرکتی با هدف خرید زمین برای طرح یاد شده تاسیس شده که توسط بخش خصوصی مدیریت می‌شود.

    وی با تصریح این موضوع که شهرداری تنها بستر سرمایه گذاری را فراهم میکند گفت: شهرداری به عنوان یک دوست برای سرمایه گذاران است که دلیل افزایش سرمایه گذاری در مشهد به همین امر قلمداد می‌شود. تجربه در شهر مشهد نشان داده که پروژه‌ها با مدیریت شهرداری پیشرفت فیزیکی و زیربنایی بهتری داشته است.

    معاون اقتصادی شهردار مشهد توسعه سرمایه گذاری مشهد در کل کشور را بی‌نظیر دانست و ادامه داد: سرمایه اولیه طرح مطرح شده هزار و صد میلیارد تومان معادل با 220 میلیون یورو است.

     

    تعداد بازدید: 258
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر