• پنج شنبه،28 تیر 1397
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 77
    کد: 135477
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
    عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی پیشنهاد داد

    تاسیس شرکت سهامی عام با هدف جذب سرمایه‌های خرد مشهد

    باید در نظر داشت که برای فروش اوراق مشارکت پروژه‌هایی در نظر گرفته شوند که بازده مالی آنها در مدت زمان مناسبی بوده و بتوان آنها را تسویه کرد
    عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی پیشنهاد داد تاسیس شرکت سهامی عام با هدف جذب سرمایه‌های خرد مشهد

    مهدی تقوی در گفت‌وگو با روابط عمومی معاونت اقتصادی افزود: یکی از ظرفیت‌های بسیار مهم در شهر مشهد مقدس ورود سالانه تعداد بسیار بالای زائر به این شهر بوده و به همین علت می‌توان بر روی جمع آوری سرمایه‌های خرد در شهر مشهد هم روی زائران و هم مجاوران حساب باز کرد.
    وی بیان کرد: یکی از روش‎هایی که می‌تواند در جذب سرمایه‌های خُرد در شهر مشهد اثرگذار باشد با توجه به اعتماد و اطمینانی که به شهرداری این شهر وجود دارد مردم از فروش آن استقبال می‌کنند.
    عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی تأکید کرد: البته باید در نظر داشت که برای فروش اوراق مشارکت پروژه‌هایی در نظر گرفته شوند که بازده مالی آنها در مدت زمان مناسبی بوده و بتوان آنها را تسویه کرد زیرا در غیر این صورت نمی‌توان سود اوراق را سر موقع خود به خریداران آن پرداخت کرد.
    تقوی بیان کرد: یکی دیگر از روش‌هایی که می‌تواند به جذب سرمایه‌های خرد مردمی برای توسعه شهری مشهد کمک کند تأسیس شرکت سهامی عام برای پروژه‌های شهری است تا بتوان با استفاده از آن مردم را به حضور و مشارکت در پروژه‌های شهری ترغیب کرد.
    وی ادامه داد: این موضوع می‌تواند با کمک نهادهایی مانند آستان قدس رضوی نیز صورت بگیرد که با در اختیار داشتن منابع مالی امکان شرکت در پروژه‌های دیربازده را داشته و برای تأمین نقدینگی پروژه‌های شهری می‌توانند بستر مناسبی را فراهم کنند.
     

    تعداد بازدید: 77
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر