• بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 205
    کد: 135104
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد در گفت‌وگو با روابط عمومی معاونت اقتصادی:

    سرمایه‌های سرگردان باید جذب حوزه توسعه شهری مشهدمقدس شود

    عضو شورای شهر مشهدمقدس گفت: سرمایه‌های سرگردان باید جذب حوزه توسعه شهری مشهد شود.

    عضو شورای اسلامی شهر مشهد در گفت‌وگو با روابط عمومی معاونت اقتصادی: سرمایه‌های سرگردان باید جذب حوزه توسعه شهری مشهدمقدس شود

    محمد حاجیان شهری در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی معاونت اقتصادی در زمینه اهمیت سرمایه‌گذاری در مشهد اظهار داشت: واقعیت امر این است که اگر رویکرد به جلب سرمایه‌گذاری در مشهد وجود نداشته باشد هیچ یک از اهداف شهرداری محقق نخواهد شد.

    رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای پنجم مشهد با اشاره به الگوهای موفق سرمایه‌گذاری در کلان‌ شهرهای دنیا افزود: الگوی سرمایه‌گذاری باید بُرد- بُرد باشد. این‌که رویکردی تحمیلی و یک طرفه از جانب شهرداری باشد و یا برعکس سرمایه‌گذار به دنبال نگاه ویژه‌ای باشد، این سرمایه‌گذاری موفق نخواهد بود.

    حاجیان شهری همچنین پیرامون امنیتِ سرمایه‌گذاری گفت: اگر همان الگوی برد- برد پیاده شود مطمئناً بحث تامین دوجانبه امنیت نیز تامین خواهد شد.

    عضو شورای شهر مشهد همچنین با اشاره به لزوم جذب سرمایه‌های سرگردان افزود: یک پیش‌بینی این است که با توجه به رویکرد دولت در کاهش نرخ سود بانکی ممکن است سرمایه‌های اندوخته به سمت بیرون از بانک‌ها هدایت شود پس باید رویکرد ما این باشد که این سرمایه‌های سرگردان جذب بازارهای کاذب و دلالی نشود و به سمت سرمایه‌گذاری هدایت شود. زیرا سرمایه گذاری در بازارهای فوق رشد اقتصادی و اشتغال ایجاد نخواهد کرد.

    حاجیان شهری همچنین در ادامه بحث امنیت سرمایه‌‌‌گذاری با اشاره به اتفاقاتی که در دو ساله اخیر در سطح مشهد سبب بروز احساس ناامنی اقتصادی و کمرنگ‌شدن اعتماد مردم برای سرمایه‌گذاری شد، از این تجارب ناموفق به‌عنوان راهنمایی در سرمایه‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های آینده نام برد.

    عضو شورای شهر مشهد همچنین پیرامون فروش اوراق مشارکت و یا صدور پروانه در راستای جذب سرمایه گفت: این کار یکی از روش‌های متداول در تامین سرمایه شهری است اما نکته مهم آن رعایت حد و اندازه و عدم ایجاد تعهد بیش از حد توان برای شهرداری است. باید دقیق کارشناسی شود این سرمایه جذب شده به چه میزان، در چه مدت زمان و با چه میزان برگشت سود خواهد بود تا نهایتاً موفق و راضی کننده باشد. 

    تعداد بازدید: 205
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر