• پنج شنبه،28 تیر 1397
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 63
    کد: 131119
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
    در نشست صمیمی اعضای شورای چهارم و منتخبان شورای پنجم مطرح شد:

    بدهی های شهرداری در هر دوره ای وجود دارد و اجتناب ناپذیر است

    رئیس شورای شهر مشهد در دوره چهارم گفت: بدهی های شهرداری در هر دوره ای وجود دارد و اجتناب نا پذیر است .
    در نشست صمیمی اعضای شورای چهارم و منتخبان شورای پنجم مطرح شد: بدهی های شهرداری در هر دوره ای وجود دارد و اجتناب ناپذیر است

      نشست صمیمی اعضای شورای چهارم با منتخبان شورای پنجم برگزار شد و سرویها رئیس شورای شهر مشهد در دوره چهارم گفت: بدهی های شهرداری در هر دوره ای وجود دارد و اجتناب نا پذیر است .

    به گزارش پایگاه خبری شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احمد نوروزی روزگذشته در نشست صمیمی اعضای شورای چهارم با منتخبان پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر مشهد، با بیان این که بیش از 70 درصد درآمدهای کلان شهرها از محل درآمدهای ناپایدار است، تصریح کرد: در شرایط کنونی نرخ رشد جمعیت کاهش پیدا کرده است که در نتیجه آن تقاضای مسکن و واحدهای تجاری تقلیل می‌یابد و از طرفی از آن فروش پروانه و درآمدشهرداری کاسته می‌شود و شهرداری‌ها به سمت ورشکستگی پیش می‌روند؛ بنابراین باید تلاش کنیم این وضعیت بهبود پیدا کند. همچنین محمد کمال سرویها رئیس شورای شهر مشهدمقدس گفت:نخبگان و مردم شاخص های مختلفی برای ارزیابی عملکرد شورا دارند و به عنوان مثال میزان حفاری تونل قطار شهری و... ، قابل آمارسازی نیست. وی با بیان این که در شورای سوم 40 میلیارد تومان از دیون تحویل داده شد، تصریح کرد: بدهی های شهرداری در هر دوره ای وجود دارد و برای هر شورایی امری اجتناب ناپذیر است.


    وی در ادامه به بیان برخی کارهای نیمه تمام شورای چهارم و محور غرب پرداخت و گفت: شورای دوم و سوم 9  میلیارد تومان برای سیستم یکپارچه شهرسازی هزینه کردند و شورای چهارم نیزبا هزینه پنج میلیاردی برای تحقق این مهم گام برداشت. رئیس شورای شهر مشهدمقدس با اشاره به پیدا شدن تقابل بین مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر، گفت: دیوان محاسبات درصدد سردرآوردن از بودجه شهرداری هاست؛ تصمیمی که درمورد قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز گرفته شده است، تمام اختیارات شورا را حذف می کند و اگر این قانون دایمی شود، شوراهای شهر حق هیچ کاری را ندارند.

    همچنین محمد سهیلی نایب رئیس شورای شهر مشهدبا اشاره به این که ورود بیش از حد نهادهای نظارتی مثل سازمان بازرسی و دیوان محاسبات اداری در امور مدیریت شهری یکی از چالش های پیش روی منتخبان شورای پنجم است، گفت: سازمان بازرسی تمایل به تغییر برخی مصوبات شورای شهر را دارد و در برخی موارد دیده شده است که مدیران شهرداری را تهدید می کند که در صورت اجرای مصوبات آن ها را تحت پیگیری قرار می دهد. وی گفت : از درآمد روز به روز شهرداری تنها ۳۹ درصد محقق شده است. وی روزمرگی شورا را یکی از آسیب های جدی شورا دانست و افزود: شورای پنجم با آغاز به کار خود، جمع زیادی از لوایح و درخواست های متعدد را پیش روی خود خواهد دید.

    همچنین محمدرضا حیدری منتخب و سخنگوی شورای پنجم، به اعضای شورای چهارم شهر مشهدمقدس خداقوت گفت و افزود: این شورا آثار نیکی از خود به جا گذاشته‌ است؛ در حوزه تنظیم اسناد و برنامه، کار با قدرتی انجام گرفته، سنت مبارکی است که در شورا بنا شده و شورای پنجم نیز بر مبنای خرد جمعی به آن نگاه خواهد کرد. وی به بحث عوارض و مالیات پرداخت و گفت: درباره تجدیدنظر در نحوه توزیع عوارض سوخت با فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی صحبت هایی را انجام داده‌ایم. حیدری به تشریح بخشی از سیاست های شورای پنجم اشاره و تصریح کرد: رویکرد ما پیگیری سیاست ها و برنامه‌ها، با توجه به اسناد بالادستی و حوزه اختیارات است؛ در این زمینه با کارشناسان درحال گفت و گو و مشاوره هستیم.

    وی ارتقای کیفیت زندگی مردم مشهد، رویکرد بحث اشتغال و برخی دیگر از مسائل را جزو برنامه های شاخص خود عنوان کرد و افزود: این شورا در زمینه گردشگری، سرمایه‌گذاری و حضور مردم در عرصه های مختلف تلاش خواهد کرد. همچنین انتظاری هروی عضو شورای چهارم مشهد به پیگیری شورای چهارم برای افزایش تعداد اعضای شورا از 25 به 50 نفر و کمرنگ شدن جایگاه شورا در برنامه ششم توسعه ، ضرورت تصویب ساختار نظام اداری شورای شهر، برقراری ارتباط بین سیاست های برنامه پنج ساله با چشم انداز 20 ساله اشاره کرد.

    همچنین بتول گندمی منتخب شورای پنجم با بیان این که کار سیاسی به شکست نظام شورایی منجر خواهد شد، گفت: شورای پنجم معتقد است شهرداری نمی تواند درخدمت شورا باشد و شورا نیز نمی تواند درخدمت شهرداری باشد ، شورای شهر باید با کمک نخبگان مدل شورا و شهرداری در خدمت مردم را اجرا کند .

    تعداد بازدید: 63
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر