• پنج شنبه،28 تیر 1397
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 82
    کد: 130648
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
    در صحن علنی شورای اسلامی شهر تصویب شد؛

    پاسخگویی شورای اسلامی شهر به استفساریه‌های شهرداری مشهد

    طرح کان لم یکن شدن مصوبات تهاتر، فروش و مشارکت پروژه‌هایی با نام که تاکنون اجرایی نشده است، دستور کار بعدی جلسه علنی سه شنبه 20 تیر ماه شورا بود که مورد بررسی قرار گرفت.
    در صحن علنی شورای اسلامی شهر تصویب شد؛ پاسخگویی شورای اسلامی شهر به استفساریه‌های شهرداری مشهد

     بررسی استفساریه شهرداری مشهد در خصوص بهای اشغال معابر پروژه‌های مشارکتی مدیریت شهری یکی از دستورکارهای جلسه علنی  سه شنبه 20 تیر ماه شورای اسلامی شهر مشهد بود.

    به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، اعضای شورای اسلامی شهر در جلسه علنی سه شنبه 20 تیر ماه شورا با بررسی استفساریه شهرداری مشهد در خصوص بهای اشغال معابر پروژه‌های مشارکتی مدیریت شهری، نظریه کمیسیون برنامه و بودجه را به تصویب رساندند.
    در پاسخ استفساریه مدیریت شهری آمده است: براساس مفاد قراردادهای پروژه‌های مشارکتی، شهرداری مشهد نسبت به عوارض صدور پروانه برای واحدها و سازمان‌های تابعه خود حق دریافت وجه و یا امتیاز تحت هر عنوان و به هر شکل (اعم از تغییر کاربری، پذیره مازاد تراکم و یا خلاف ضابطه، حق تفکیک، آتش‌نشانی و...) از سرمایه‌گذار را ندارد و این موضوع مغایرتی با دریافت بهای خدمات اشغال معابر پروژه‌های مشارکتی نخواهد داشت.
    بررسی استفساریه شهرداری مشهد در خصوص نامه بنیاد زائر امام رضا(ع) و شروط اشاره شده در تبصره 3 الحاقی مصوبه شورا در زمینه صدور پروانه رایگان برای تکایا، حسینیه‌های زائر پذیر و زائرسراهای ارزان قیمت دیگر دستورکار جلسه علنی شورا بود.
    با رای موافق اعضای شورا، نظریه کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر به عنوان پاسخ استفساریه به تصویب رسید.
    در متن مصوبه شورا آمده است: طبق رویه جاری در مصوبات، تبصره 3 مصوبه گذشته شورای شهر عطف به ماسبق نمی‌شود. در مواردی که پروانه صادر شده و یا ساخت و سازها مبتنی بر پیش پروانه انجام شده است، شروط ذکر شده در تبصره 3 الحاقی مصوبه مذکور شمولیت نخواهد داشت، البته لازم است اقدامات مد نظر درخصوص اصلاح تعهد نامه صورت پذیرد.
    طرح کان لم یکن شدن مصوبات تهاتر، فروش و مشارکت پروژه‌هایی با نام که تاکنون اجرایی نشده است، دستور کار بعدی جلسه علنی امروز شورا بود که مورد بررسی قرار گرفت.
    نخعی‌راد رییس کمیسیون امور اقتصادی شورای اسلامی شهر با اشاره به محدودیت‌های مالی ناشی از رکود در دوره چهارم شورا گفت: برخی از مصوبات شورا در زمینه تهاتر و فروش املاک شهرداری مربوط به شرایط رکود بوده به همین دلیل بنا داریم مصوبات گذشته شورا را ملغی کنیم.
    در نهایت با تصویب نظریه کمیسیون امور اقتصادی، مصوبات شورای اسلامی شهر در خصوص تهاتر، فروش و مشارکت املاک و مستقلات مدیریت شهری و همچنین قراردادهای مشارکتی اجرا نشده به جز پروژه‌های بی‌نام و زائرسراهای ارزان قیمت که تا پایان تیرماه منجر به عقد قرارداد نهایی نشده است، ملغی شد.
    البته با تایید پیشنهاد نخعی‌راد عضو شورا، مقرر شد موارد استثناء طی دو هفته آینده به کمیسیون مشترک امور اقتصادی و برنامه و بودجه ارائه شده و در خصوص آنها تصمیم‌گیری شود.

    تعداد بازدید: 82
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر