• بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 85
    کد: 129303
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
    شهرداری مشهد پیشرو در انتشار و فروش اوراق مشارکت:

    جمع آوری نقدینگی خرد و مشارکت در سرمایه گذاری های سودآور

    با جمع آوری سرمایه های خرد مردمی آنان را در سود حاصل از طرح های سودآور شریک میکنیم چراکه شهرداری متعلق به مردم است.
    شهرداری مشهد پیشرو در انتشار و فروش اوراق مشارکت: جمع آوری نقدینگی خرد و مشارکت در سرمایه گذاری های سودآور

    در گفتگوی خبرنگار روابط عمومی ما با مدیر تامین منابع مالی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد وی عملکرد حوزه خود در سال گذشته را تشریح کرد. سید محمد عنبری در خصوص بافت فرسوده گفت : یکی از اولویت ها و دستور کار شهرداری مشهد ترمیم، بافت فرسوده در تمام حوزه شهری می باشد و بافتهای قدیمی بعلت کوچه پس کوچه های باریک، می تواند محل امنی برای بزه کاران باشد که ضرورتا نیاز به ترمیم بازسازی و بعضا نوسازی دارد.
    وی گفت : برخی از نواحی بافت فرسوده که شامل محدوده آبکوه، اطراف حرم مطهر رضوی،حر عاملی, طبرسی, بافت فرسوده وکیل آباد, میدان امام حسین(ع) و میدان شهدا می باشد در اولویت شهرداری قرار گرفته است.
    عنبری خاطر نشان ساخت : شهرداری مشهد باتوجه به وسعت زیربنایی این شهر و نیاز به سرعت در ایجاد زیرساختها و امکانات رفاهی و ناکافی بودن عوارض برای اقدامات بزرگ، اقدام به فروش اوراق مشارکت برای بافتهای فرسوده و همچنین قطار شهری در خط ۲ و ۳ نموده است.
    وی در خصوص اوراق مشارکت گفت:سیاست شهرداری از فروش اوراق مشارکت، جمع آوری سرمایه های خرد مردمی و شراکت آنها در سرمایه گذاری های سودآور می باشد.
    عنبری تاکید کرد : شهرداری مشهد سکان دار انتشار و فروش اوراق مشارکت در کشور بوده و استقبال مردم از اوراق مشارکت خود دلیل عملکرد صادقانه مدیریت شهری می باشد.
    مدیر تامین منابع مالی معاونت اقتصادی افزود : مردم همراهان همیشگی شهرداری بوده و نظارت و اعتماد و همراهی آنان در هنگام شراکت از ملزومات اهداف ماست.
    وی خاطر نشان ساخت : اعتقاد ما بر این باور است که سرمایه گذاری در مشهدالرضا علاوه بر سود مادی، سود معنوی نیز بهمراه دارد و این شهر باید در کنار امکانات مذهبی از امکانات گردشگری رفاهی نیز بهره مند باشد.
    وی افزود:تملک بافت فرسوده از نظر اجتماعی و اقتصادی هم برای مردم و هم برای شهرداری سودآور است به گونه ای که تبدیل قطعات کوچک و قدیمی و فرسوده به زمین یکپارچه فی النفسه می تواند سودآور باشد که البته برنامه های تجاری، اداری و اقامتی شهرداری در این مکان ها نیز میزان سود را افزایش خواهد داد.
    عنبری ادامه داد :در سال تولید و اشتغال، در مراحل بازسازی و نوسازی بافت های فرسوده، اشتغال زایی در حدبالایی صورت خواهد پذیرفت که کارگران بومی در اولویت قرار دارند.
    وی ادامه داد : شهرداری مشهد با تضمین سوداوراق مشارکت و با عقد قرارداد، اعتماد و سرمایه گذاری و مشارکت مردم را در راستای بهتر شدن شهر فراهم می سازد.
    عنبری درخصوص قطار شهری مشهد گفت:طرح توجیهی فنی و اقتصادی قطار شهری طی ۲۵ سال به سودآوری خواهد رسید که دولت فقط در بخش زیرساخت ها شهرداری را یاری می کند و در بخش ایستگاه ها بدلیل سودآور بودن دولت مشارکتی ندارد.
    وی گفت: ۵۰ درصد اصل و سود اوراق مشارکت مرحله اول خط 2 و 3 و 30 درصد مرحله دوم خط 2 قطارشهری مشهد برعهده دولت می باشد که تاکنون بخشی از آن پرداخت شده است.
    عنبری تاکید کرد : الزام وجود خطوط قطار شهری در جهت رفع ترافیک و آلودگی هوا بسیار ضروری است و سهم بسزایی در روان سازی ترافیک شهری دارد.
    وی همچنین گفت: با وجود بدهی ۲۶۰۰ میلیارد تومانی سازمانهای دولتی و کمبود نقدینگی، شهرداری می کوشد تا نیمه دوم امسال، افتتاح ادامه خط ۲ قطارشهری را انجام دهد.
    وی گفت : در سال گذشته تسویه بخشی از بدهی های شهرداری به بانکها انجام پذیرفت از جمله 1200 میلیارد تومان بانک سپه و ۸۰ میلیارد تومان بانک ملت تعیین تکلیف شده و هزار میلیارد تومان بانک تجارت در حال تسویه می باشد، که این مهم حاصل دیدگاه مثبت و خوب شهرداری به مقوله تسویه بدهی ها می باشد .
    وی در پایان خاطر نشان ساخت : از برنامه های پیش روی این حوزه، احیای کمربند جنوبی, آغاز به کار ایستگاه های خط ۳ قطار شهری و پیگیری پلاک ۱۷۶ از طریق انتشار اوراق صکوک اجاره می باشد. همچنین انتشار اوراق مشارکت و تعیین تکلیف بدهی ها نیز در سال ۹۶ برنامه ای بسیار گسترده ای است که با جدیت دنبال رفع موانع آن هستیم.
     

    تعداد بازدید: 85
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر