• بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 86
    کد: 127881
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
    طی فعالیت 4 ساله مدیریت شهری چهارم محقق شد؛

    تسویه 2 هزار میلیارد تومان از بدهی‌های شهرداری مشهد به بانک‌ها

    شهرداری مشهد در خصوص بدهی‌های بانکی خود، تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده است. به عبارتی دیگر توانستیم با استفاده از روش‌های مذاکره نوین و با تعامل سازنده با بانک‌ها، آن‌ها را راضی کنیم که به جای بدهی‌شان، از ما زمین و پروانه بگیرند.
    طی فعالیت 4 ساله مدیریت شهری چهارم محقق شد؛تسویه 2 هزار میلیارد تومان از بدهی‌های شهرداری مشهد به بانک‌ها

     معاون اقتصادی شهرداری مشهد مقدس از تسویه 2 هزار میلیارد تومان از بدهی‌های شهرداری در این دوره از مدیریت شهری خبر داد.
    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد مقدس، محمدرضا مزجی اظهار کرد: با وجود آن‌که فعالیت‌های اداری سازمان‌ها به کندی انجام می‌شود اما این فعالیت‌ها در معاونت اقتصادی شهرداری مشهد به خوبی انجام شده و این معاونت اکنون، در حوزه خود پیش‌قدم بوده و از دیگر شهرداری‌ها، چند گام جلوتر است.
    وی در مورد فعالیت‌های معاونت اقتصادی شهرداری مشهد مقدس عنوان کرد: سرمایه‌گذاری بر روی پروژه‌ها، عرضه اوراق مشارکت، فعالیت‌های بازرگانی، صدور پروانه ساختمانی و فروش زمین از جمله اقداماتی است که در این حوزه با جدیت دنبال می‌شود.
    معاون اقتصادی شهرداری مشهد عنوان کرد: متاسفانه شهرداری‌ها به سوی سرمایه‌گذاری نرفته‌اند و فعالیت خود را فقط در حوزه مشارکت‌ها متمرکز نموده‌اند که این رویه نیاز به تغییر دارد.
    مزجی افزود: گاهی مشارکت‌جویی شهرداری سبب می‌شود تا این دستگاه به صورت یک دستگاه تصدی‌گر ظاهر شود. این درحالیست که تصدی‌گری کار دستگاه‌های عمومی نیست. دستگاه‌های عمومی باید به چابک‌سازی فعالیت‌ها بپردازند.
    وی با اشاره به بدهی کلان بانکی گفت: شهرداری مشهد در خصوص بدهی‌های بانکی خود، تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده است. به عبارتی دیگر توانستیم با استفاده از روش‌های مذاکره نوین و با تعامل سازنده با بانک‌ها، آن‌ها را راضی کنیم که به جای بدهی‌شان، از ما زمین و پروانه بگیرند.
    رییس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: تاکنون توانسته‌ایم ۲ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های شهرداری مشهد به بانک‌ها را پرداخت کنیم که از این رقم، هزار و ۱۸۸میلیارد تومان آن را پروانه ساختمانی صادر کرده‌ایم. با این کار در واقع ۴ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در مشهد محقق شده است.

    تعداد بازدید: 86
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر