• پنج شنبه،03 خرداد 1397
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 95
    کد: 124696
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۱/۳۰
    معاون اقتصادی شهردار مشهد خبر داد:

    واگذاری سهم الشرکه شهرداری در پروژه آرمیتاژ گلشن به سرمایه گذار

    سیاست فروش سهم الشرکه شهرداری در پروژه های مشارکتی ابتکاری اثرگذار و سلامت است که توسط شهرداری مشهد در حال انجام است و اگر در تمام شهرهای کشور نهادینه شود تاثیربسزایی در رشد وتوسعه شهرها وترقی کشور خواهد داشت.
    معاون اقتصادی شهردار مشهد خبر داد:واگذاری سهم الشرکه شهرداری در پروژه آرمیتاژ گلشن به سرمایه گذار

     معاون اقتصادی شهردار مشهد از واگذاری سهم الشرکه شهرداری در پروژه مشارکتی آرمیتاژ گلشن به سرمایه گذار این پروژه خبر داد.

    به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد محمد رضا مزجی اظهار کرد: سیاست فروش سهم الشرکه شهرداری در پروژه های مشارکتی ابتکاری اثرگذار و سلامت است که توسط شهرداری مشهد در حال انجام است و اگر در تمام شهرهای کشور نهادینه شود تاثیربسزایی در رشد وتوسعه شهرها وترقی کشور خواهد داشت.

    معاون اقتصادی و رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های شهرداری مشهد با بیان اینکه فروش سهم الشرکه باعث پرهیز از تصدی گری وچابک سازی سازمانی می شود افزود: ممکن است در ظاهر اینگونه تلقی شود که حضور شهرداری تاپایان پروژه سود بیشتری را به دنبال داشته باشد ولی تجربه ثابت کرده که مخاطرات موجود و احتمال بروز مشکلات در فرایند تکمیل پروژه باعث می شود در نهایت این سود کاهش یافته و حتی مسهتلک شود.

    وی با تاکید بر اینکه آورده شهرداری در پروژه های مشارکتی بتدای کار وارد پروژه می شود ولی آورده سرمایه گذار به تدریج اضافه می شود افزود: به عنوان نمونه پروژه ای بود که 15 سال درگیر مشکلات حقوقی بوده و عملا سود حاصل از بین رفت و اگر شهرداری ابتدا سهم خود را واگذار کرده بود می توانست از این آورده مالی استفاده کند.

    مزجی تصریح کرد: پروژه گلشن نیز که در حال حاضر 70درصد پیشرفت فیزیکی دارد از پروژه های مشارکتی خوب مشهد است که در منطقه رو به رشد شهر واقع شده و یقینا وجود چنین پروژه ای در این محدوده باعث رشد سریعترمنطقه خواهد بود.

    وی با اشاره به اینکه آورده شهرداری در این پروژه زمین و پروانه است که حدود 45% ارزش پروژه می باشد افزود: با توافق انجام شده با سرمایه گذار سهم الشرکه شهرداری به شرط اتمام پروژه به سرمایه گذار فروخته شده و شریک تجاری ما میتواند با انگیزه بیشتر نسبت به تکمیل وفروش آن اقدام نماید.

     

    تعداد بازدید: 95
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر