• پنج شنبه،03 خرداد 1397
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 87
    کد: 124204
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۱/۲۴
    با پارلمان شهری مشهد مقدس؛

    پیگیری مصوبه پروژه مسکونی 1312 واحدی یاس

    پروژه مسکونی 1312 واحدی یاس در یکی از مناطق کم برخوردار شهر مشهد سبب توسعه هرچه بیشتر این منطقه از شهر شده و شهرداری مشهد نیز با استفاده از پروژه توانست برای تملک بسیاری از زمین‌ها از آن بهره ببرد.
    با پارلمان شهری مشهد مقدس؛پیگیری مصوبه پروژه مسکونی 1312 واحدی یاس

     در این گزارش به آخرین وضعیت پیگیری مصوبه پروژه مسکونی 1312 واحدی یاس واقع در بولوار توس پرداخته می‌شود.
    به گزارش مدیریت روابط عمومی معاونت اقتصادی ، یکی از اهداف معاونت اقتصادی شهرداری مشهد احداث مسکن مجموعه‌ای در مناطق کم برخوردار شهر بوده که این مهم با اجرای چندین پروژه در حال انجام است.
    یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های این حوزه، پروژه یاس با کاربری مسکونی، فرهنگی، آموزشی، ورزشی، تجاری و پارکینگ است که در بولوار توس منطقه 2 مشهد در زمینی به مساحت 60 هزار و 198 مترمربع و زیربنا 195 هزار مترمربع احداث می‌شود.
    پروژه یاس در یک منطقه کم برخوردار با ویژگی آپارتمان‌های مناطق برخوردار، استانداردهای روز و کیفیت بالا احداث می‌شود که با دارا بودن خدماتی همچون شعب بانک، کلینیک درمانی، فضای ورزشی، مسجد و واحدهای تجاری می‌تواند پاسخگوی نیازهای مردم ناحیه باشد.
    شورای اسلامی شهر مشهد نیز مصوبه زیر را برای این پروژه به تصویب رساند که اصل مصوبه به قرار زیر است:
    به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود با مشارکت شرکت بتون ساز تربت، بر اساس متن قرارداد و به شرح جداول پیوست (مهرشده از سوی شورای اسلامی شهر مشهد) در زمین متعلق به شهرداری به مساحت عرصه 60198 متر مربع واقع در بولوار توس بین توس 51 و 53، اقدام به احداث پروژه مشارکتی 1312 واحدی توس با کاربری مسکونی، تجاری، فرهنگی، هنری، تاریخی، آموزشی، بهداشتی، درمانی و پارکینگ به شرح جدول زیر با رقم سرمایه‌گذاری به مبلغ 120 میلیارد و 175 میلیون و 200هزار تومان نماید.


    تبصره: سهم شهرداری مشهد در این پروژه مشارکتی معادل 22.20 درصد و سهم سرمایه‌گذار معادل 77.80 درصد از ارزش کل پروژه تعیین می‌شود. بدیهی است تقسیم منافع (عرصه و اعیان پروژه یاد شده) نیز بر همین مبنا صورت می‌گیرد.
    اما برای آگاهی از آخرین وضعیت این پروژه مصاحبه با سید مهدی پژم مدیر بـازاریابی و بهره‌برداری معاونت اقتصادی شهرداری مشهد ترتیب دادیم که وی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: پروژه 1312 واحدی یاس در بولوار توس و در زمینی به مساحت بیش از 60 هزار مترمربع در حال احداث است.
    وی افزود: مدیریت شهری مشهد در این پروژه تصمیم به فروش واحدهای مسکونی سهم خود به شریک مربوطه کرده که در این راستا 300 واحد به فروش رسید است.
    پژم بیان کرد: البته تعدادی از واحدها در گذشته به عنوان معوض شهرداری مشهد برای مباحثی همچون تملک واگذار شده بود و باقی‌مانده آن به سرمایه‌گذار پروژه یاس فروخته شد.
    بر اساس این گزارش، پروژه مسکونی 1312 واحدی یاس در یکی از مناطق کم برخوردار شهر مشهد سبب توسعه هرچه بیشتر این منطقه از شهر شده و شهرداری مشهد نیز با استفاده از پروژه توانست برای تملک بسیاری از زمین‌ها از آن بهره ببرد و در نهایت سهم‌های باقی‌مانده مدیریت شهری در این پروژه به شریک فروخته شد تا در نهایت شاهد توسعه هرچه بیشتر شهر مشهد باشیم.
    سید زُهیر موسوی

    تعداد بازدید: 87
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 1
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر