• بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 162
    کد: 121823
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۲۰
    معاون اقتصادی شهردار مشهد در آیین افتتاح پروژه آبان:

    رضایت سرمایه گذاران از مشارکت با شهرداری/ مردم در سود پروژه های بزرگ سهیم می شوند

    با ایجاد زیرساخت هایی مانند طرح بارش باران و صندوق های زمین و ساختمان زمینه سهیم شدن مردم در سودکلان پروژه های شهری فراهم شده است.
    رضایت سرمایه گذاران از مشارکت با شهرداری/ مردم در سود پروژه های بزرگ سهیم می شوند


    معاون اقتصادی شهردار مشهد گفت: با ایجاد زیرساخت هایی مانند طرح بارش باران و صندوق های زمین و ساختمان زمینه سهیم شدن مردم در سودکلان پروژه های شهری فراهم شده است.

    به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد محمد رضا مزجی شامگاه جمعه در آیین افتتاح پروژه آبان اظهار کرد: در دوره ای که رکود تمام کشور را در برگفته است، با وجود سرمایه گذاران خوب و تلاش شهرداری در ایجاد فرصت ها و اتخاذ سیاست های مناسب پروژه های بزرگی به ثمر رسیده و شهر مشهد چندین برابر دوره نشاط صنعت ساختمان رشد داشته است.

    وی ضمن مقایسه فعالیت های این دوره با دوره قبل گفت: در دوره قبلی ۱۴۰۰ میلیارد تومان پروژه مشارکتی تعریف شد که تاپایان همان دوره دارای پیشرفت ۱۵ درصد بودند ولی در دوره فعلی با وجود رکود همان پروژه ها علاوه برآن ۱۵ درصد ۵۲ درصد پیشرفت مضاعف داشته اند.

    معاون اقتصادی و رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت های شهرداری مشهد با اشاره به سیاست های حمایتی از سرمایه گذاران تصریح کرد: شهرداری با واگذاری سهم خود در پروژه های مشارکتی باعث شد تا شرکا احساس کنند شهرداری رقیب آنها نبوده و با اشتیاق بیشتری کار کنند.

    وی پروژه آبان را یکی از پروژه های موفق شهرداری دانسته و افزود: رضایت سرمایه گذار از مشارکت با شهرداری باعث شده سرمایه گذار این پروژه مجددا قراردادی را با ما منعقد کند که مبلغ آن ۴برابر پروژه آبان است.

    مزجی با اشاره به واگذاری زمین و پروانه با شرایط ویژه به سرمایه گذاران گفت: سیاست های تشویقی جاذب برای فعالان اقتصادی در این دوره باعث شده تا ۷۷۰۰میلیارد تومان پروژه مشارکتی فعال داشته باشیم.

    وی پروژه های مشارکتی را محرک کارآفرینی وعامل اشتغال در مشهد دانسته و عنوان کرد: هرپروژه میانگین ۲۰۰ شغل مستقیم و این حجم کار چندهزار شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می کند که این امر شادی مردم را به همراه دارد.

    معاون اقتصادی شهردار مشهد با بیان اینکه در ۳سال اخیر حدود ۳هزار میلیاردتومان اوراق مشارکت منتشر شده افزود: ساختارهای دیگری مانند صندوق های زمین وساختمان و طرح های بزرگی مانند بارش باران درمجموع یک گردش مالی خوب را در شهر پایه گذاری کرده است.

    وی با تاکید بر لزوم سهیم کردن مردم در اقتصاد پررونق ساخت و ساز گفت: پروژه های بزرگ،باعث سودآوری ویژه برای عده ای خاص که دارای سرمایه های کلان هستند شده است و مردم عادی که اندوخته زیادی ندارند تاکنون از این سودسرشار بی نصیب بوده اند که در این دوره با برنامه ریزی وارایه راهکارهای مختلف سعی کرده ایم زمینه انتفاع وشریک شدن مردم در این حوزه را فراهم کنیم.

    مزجی طرح "بارش بارن" را یکی از این سیاست ها دانسته و اضافه کرد: همه دریاها فرزند باران هستند؛ به اعتقاد ما مردم باران هستند واگر توجه مردم را جلب کنیم، این قطره های باران دریاچه ها ودریاها را ایجاد می کنند.

    وی با بیان اینکه دراین طرح مردم با هرمیزان پرداخت ماهانه می‌توانند در پروژه های بزرگ شهری مشارکت کنند، ادامه داد: در طرح "بارش باران"، با تضمین و نظارت بانک مرکزی و سازمان حسابرسی، سرمایه های خرد مردم در پروژه های بزرگ سرمایه گذاری شده و سودی بیش از ۳۲ درصد را نصیب آنها می کند.

    معاون اقتصادی شهردار مشهد با تاکید بر اینکه این طرح ابتکار این دوره است افزود: در این طرح به متقاضی به صورت قرض الحسنه وام پرداخت شده و این پول در پروژه هایی مانند قطار شهری، احیای بافت فرسوده و پروژه های بزرگ سرمایه گذاری می شود.

    مزجی در پایان از شهروندان خواست تا شرایط مختلف مشارکت اقتصادی در پروژه های شهری و سهیم شدن در آنها را در سایت معاونت اقتصادی شهرداری مشهد مطالعه کنند و علاوه بر استفاده از سودفراوان این طرح ها، توسعه و آبادانی را برای شهر به ارمغان بیاورند. 

    تعداد بازدید: 162
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر