• بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 124
    کد: 121798
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۱۹
    با مجوز شورای اسلامی شهر صورت می گیرد/

    انتشار 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای احداث فاز دوم خط 3 قطار شهری مشهد

    براساس مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد معاونت اقتصادی مجوز لازم برای انتشار 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای احداث فاز دوم خط 3 قطار شهری مشهد را دریافت کرد.
    انتشار 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای احداث فاز دوم خط 3 قطار شهری مشهد

     براساس مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد معاونت اقتصادی مجوز لازم برای انتشار 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای احداث فاز دوم خط 3 قطار شهری مشهد را دریافت کرد.
    به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد ، براساس مصوبه شورای اسلامی شهر در یکصدو شصت و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده شد که نسبت به انتشار اوراق مشارکت مرحله 2 خط 3 قطار شهری به مبلغ 5 هزار میلیارد ریال در سال 96 اقدام نماید. براساس این مصوبه سایر مجوزات سنوات قبل در خصوص انتظار اوراق مشارکت و صکوک در صورت عدم تعیین و تکلیف تا پایان سال جاری در سال 96 به قوت خود باقی است.
    همچنین؛ شهرداری مشهد می‌تواند در راستای تحقق سرانه انتفاعی مقیاس شهری در طرح جامع و همچنین تبدیل دارایی‌های بزرگ مقیاس شهرداری به دارایی‌های خرد به صرفه شهرداری، نسبت به عقد قراردادهای مشارکتی در قابل بیع متقابل و صندوق زمین و ساختمان تا سقف 6 هزار میلیارد ریال ( آورده شهرداری شامل زمین، پروانه، ارزش افزوده) اقدام نماید، بدیهی است که مصادیق عملیاتی به صورت مجزا به تصویب شورا خواهد رسید.
    اخذ 418 میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای خرید ناوگان قطار شهری
    تبصره 4 این لایحه مربوط به اوراق مشارکت خطوط قطار شهری بود که در آن شهرداری مجاز شد تا با توجه به سررسید اوراق قطار شهری فاز یک خط 2 و فاز 2 خط 2 در پایان سال 96، با توجه به ضرورت تسویه آن، اقدام لازم جهت تامین منابع بازپرداخت اصل اوراق مشارکت در سال 97 را بعمل آورد.‎

    تعداد بازدید: 124
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر