• پنج شنبه،03 خرداد 1397
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 272
    کد: 119276
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۲۰
    با تصویب شورای اسلامی شهر مشهد مقدس محقق می‌شود؛

    تجمیع دکل‌های مخابراتی شهر مشهد با سرمایه‌گذاری 825 میلیارد ریالی / کاهش 1300 دکل مخابراتی شهر مشهد به 350 دکل

    شورای اسلامی شهر در یکصد و پنجاه و چهارمین جلسه علنی خود به بررسی نظریه شماره 1315 مورخ 25/08/95 کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذای و مشارکتها و نظریه شماره 1015 مورخ 24/08/95 در خصوص لایحه شماره 152005/21 مورخ 05/08/95 در زمینه پروژه سرمایه گذاری تجمیع و ساماندهی دکل‌های مخابراتی به روش ساخت، بهره‌برداری، پرداخت اجاره و انتقال(BOT) پرداخت.
    تجمیع دکل‌های مخابراتی شهر مشهد با سرمایه‌گذاری 825 میلیارد ریالی / کاهش 1300 دکل مخابراتی شهر مشهد به 350 دکل

     شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به تجمیع و ساماندهی دکل‌های مخابراتی شهر مشهد توسط شهرداری مشهد با مشارکت بخش خصوصی رای مثبت داد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، شورای اسلامی شهر در یکصد و پنجاه و چهارمین جلسه علنی خود به بررسی نظریه شماره 1315 مورخ 25/08/95 کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذای و مشارکتها و نظریه شماره 1015 مورخ 24/08/95 در خصوص لایحه شماره 152005/21 مورخ 05/08/95 در زمینه پروژه سرمایه گذاری تجمیع و ساماندهی دکل‌های مخابراتی به روش ساخت، بهره‌برداری، پرداخت اجاره و انتقال(BOT) پرداخت.
    معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهرداری مشهد مقدس در این باره اظهار کرد: با نابسامانی و ناهنجاری غیر قابل تحملی در حوزه دکل‌های مخابراتی در سطح شهر مشهد مواجهیم.
    کاهش 1300 دکل مخابراتی شهر مشهد به 350 دکل
    موسی شربتدار ادامه داد: بیش از 80 میلیارد تومان هزینه برای ساماندهی این دکل‌ها نیاز است که با اجرای این طرح تعداد دکل‌ها از 1300 به 350 دستگاه کاهش می‌یابد و در نهایت دکل‌ها در مکان‌هایی نصب می‌شود که برای مردم ضرر کمتری داشته باشد.
    وی تصریح کرد: در مدت قرارداد از سرمایه‌گذار اجاره دریافت شده و بعد از پایان قرارداد، مالکیت کامل این دکل‌ها به شهرداری مشهد بازمی‌گردد و چون این طرح بار مالی برای شهرداری ندارد لذا مناسب است.
    علی اصغر نخعی‌راد، عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس نیز در این مورد بیان کرد: قبلا دکل‌های مخابراتی استاندارد و ایمنی لازم را نداشت که شهرداری با جذب یک سرمایه‌گذار 8 دکل جدید احداث کرد.
    حذف دکل‌ها از پشت بام‌های شهر
    وی افزود: با اجرای این طرح، دکل‌ها از پشت بام‌ها حذف شده و در میادین و معابر و مکان‌های عمومی نصب می‌شود.
    این عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تاکید کرد: 3 اپراتور تعهد داده‌اند که تجهیزات خود را بر روی این دکل‌های شهرداری نصب نمایند و بعد از 11 سال که این دکل‌ها در اختیار سرمایه‌گذار است، مالکیت آن به شهرداری بازخواهد گشت. ما فقط پایه‌های دکل‌ها را اجرا می‌کنیم و نصب تجهیزات با اپراتورها می‌باشد.
    در پایان با تصویب این لایحه به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده شد تا پروژه سرمایه‌گذاری تجمیع و ساماندهی دکل‌های مخابراتی را با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به مبلغ کل سرمایه‌گذاری معادل 825 میلیارد و 280 میلیون و 337 هزار و 726 ریال به روش ساخت، بهره‌برداری، پرداخت اجاره و انتقال اجرا نماید.
    همچنین مقرر گردید طرح دکل‌ها به تایید معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد برسد.
    تعیین نمایندگان شورا در هیات امنای فرهنگسرای امر به معروف و نهی از منکر
    در این جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، رای گیری در مورد تعیین نمایندگان شورا در هیات امنای فرهنگسرای امر به معروف و نهی از منکر نیز صورت گرفت.
    در این رای گیری حجت الاسلام فاطمی ارفع و لطفی به عنوان نمایندگان شورای اسلامی شهر در هیئت امنای فرهنگسرای امر به معرف و نهی از منکر انتخاب شدند.
    تمدید مهلت یک ماهه برای ارائه پیوست فرهنگی شهربازی پارک ملت
    نظریه شماره 849 مورخ 23/10/95 کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت در خصوص نامه شماره 18431/95/21 مورخ 24/09/95 در زمینه تمدید مهلت اجرای تبصره مصوبه شماره 2692/95/4/ش مورخ 20/02/95 مبنی بر پیوست فرهنگی قرارداد مشارکتی شهربازی پارک ملت دیگر دستور کار این جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس بود.
    حجت السلام مجید فاطمی ارفع، رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در این رابطه گفت: شهرداری درخواست داده تا زمان ارائه پیوست تا پایان اردیبهشت سال 96 تمدید شود که ما تنها با یک ماه تمدید موافقت کردیم.
    در ادامه اعضا با تمدید زمان یک ماه برای تهیه پیوست فرهنگی شهربازی بوستان ملت موافقت کردند.
    مخالفت با افزایش کرایه نقدی اتوبوسرانی از 500 به هزار تومان
    همچنین در این جلسه علنی و در دستور کاری دیگر، نظریه شماره 1084 مورخ 23/10/95 کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و امور اداری و نظریه شماره 754 مورخ 24/09/95 کمیسیون امور حمل و نقل و ترافیک در خصوص لایحه شماره 139113/21 مورخ 17/07/95 در زمینه دریافت بهای خدمات اتوبوسرانی و مینی‌بوسرانی به صورت نقد نیز بررسی شد.
    موسی شربتدار، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد مقدس در این رابطه عنوان کرد: هدف اصلی ما از ارائه این طرح، بازدارندگی است تا مردم از پرداخت نقدی حذر نموده و برای استفاده از مشهد کارت فرهنگ‌سازی شود.
    علی اصغر نیشابوری، مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد مقدس نیز تصریح کرد: قصد ما این است هرکسی که مشهد کارت تهیه نمی‌کند بهای تمام شده جابجایی با اتوبوس را بپردازد که این هزینه بیشتر از هزار تومان می‌باشد.
    وی افزود: تخلفاتی در رانندگان بابت دریافت نقدی بهای خدمات اتوبوسرانی اتفاق می‌افتد که خیلی کم است و با آنها برخورد می‌شود.
    کاهش 12 درصدی فرار بلیت در اتوبوسرانی مشهد
    حسن قدیری طرقی، عضو کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در این رابطه گفت: متاسفانه عده‌ای از شهروندان اقدام به تهیه بلیت الکترونیک نمی‌کنند و برای شهرداری و دیگر مسافران مشکل ایجاد می‌کنند و اگر بتوانیم مبلغ کرایه نقدی را افزایش دهیم این افراد نیز به تهیه مشهد کارت اقدام خواهند کرد.
    وی افزود: برخی رانندگان در قبال دریافت وجه نقد رسید نمی‌دهند که چند نفر به همین دلیل اخراج شده‌اند و آمار و اطلاعات نشان می‌دهد دریافت وجه نقد از شهروندان 12 درصد فرار بلیت را کاهش داده است.
    جواد ستاری، دیگر عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس نیز در این باره اظهار کرد: درحال حاضر وجه نقدی از مسافرانی که مشهدکارت ندارند دریافت می‌شود و مشکلی در خصوص استفاده از من‌کارت دیگران وجود ندارد و بر چه اساس می‌خواهیم کرایه هزار تومانی را بگیریم؟
    افزایش 4 درصدی استفاده‌کنندگان از مشهد کارت در اتوبوسرانی مشهد
    حجت السلام حسنعلی اخلاقی امیری نیز خاطرنشان کرد: مشاهده شده مابه التفاوت کرایه نقد و الکترونیک به جیب رانندگان که حقوق ثابت دریافت می‌کنند می‌رود که نباید اینگونه نباشد.
    محمود عامری‌فرد، رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس نیز درباره این لایحه بیان کرد: تاکنون 4 درصد به جمعیت استفاده‌کنندگان از مشهد کارت و 3 درصد هم به درآمدهای شهرداری از بابت اجرای دریافت نقدی کرایه از کسانی که مشهد کارت ندارند، اضافه شده است.
    در پایان اعضا با این لایحه مبنی بر افزایش بهای استفاده از اتوبوسرانی و مینی‌بوس رانی در صورت پرداخت نقدی از 500 تومان به یک هزار تومان مخالفت کردند.
    احمد پورمنفردی

    تعداد بازدید: 272
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر