• بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 118
    کد: 116712
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
    عضو کمیسیون برنامه و بودجه شهرداری مشهد:

    راهبرد اصلی در ایجاد درآمدهای پایدار برای شهر افزایش مشارکت مردمی است

    بهترین راه برای درآمد شهرداری ایجاد درآمد پایدار از طریق افزایش مشارکت های مردمی است و شهرداری باید تا جایی که می تواند اتکاء خود را به درآمدهای ناپایدار کمتر کند.
    راهبرد اصلی در ایجاد درآمدهای پایدار برای شهر افزایش مشارکت مردمی است

    عضو شورای شهر مشهد گفت: بهترین راه برای درآمد شهرداری ایجاد درآمد پایدار از طریق افزایش مشارکت های مردمی است و شهرداری باید تا جایی که می تواند اتکاء خود را به درآمدهای ناپایدار کمتر کند.

    حسن پژمان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: طبق قانون 29 آیین نامه مالی؛ درآمد های شهرداری به 6 طبقه تقسیم میشود: درامد ناشی از عوارض عمومی، درآمد های ناشی از عوارض اقتصادی، بهای خدمات، کمک های دولتی، درآمد وجوه اموال، هدایا و کمک های اشخاص و موسسات خصوصی.

    وی با بیان اینکه درآمد در شهرداری به دو قسمت پایدار و ناپایدار تقسیم می‌شود تصریح کرد: درآمد های کنونی شهرداری ۷۰درصد آن ناپایدار و مابقی آن پایدار است و بیشتر درآمد های پایدار در گذشته متعلق به ساختمان، آن هم بیشتر به جرایم ساختمانی متکی بوده است.

    عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد، خاطرنشان کرد: با توجه به رکود صنعت ساختمان، شهرداری باید در راستای افزایش درآمدهای پایدار شهری مانند عوارض و جذب سرمایه های خرد اقدام کند.

    وی اضافه کرد: یکی از راه های تامین هزینه پایدار شهرداری ایجاد راهکارهای خلاقانه است. با ایجاد طرح های نو وجدید می توان هزینه های اجرایی شهر را به طور غیر مستقیم از شهروندان تامین کرد.

    وی ادامه داد: ما باید از نیروهای خلاق و کارافرین در مجموعه شهرداری استفاده کنیم تا این نیروها با رویکرد خلاقانه و ایده های جدید و نو به درآمد های پایدار شهرداری کمک کند.

    پژمان در ادامه اظهار کرد: نتایج در چند سال گذشته نشان دهنده این است که نباید به دولت وابسته بود زیرا دولت هم مشکلات خاص خود را دارد.

    عضو شورای شهر مشهد در پایان یادآور شد: همه این موارد نیاز به کسب درآمد پایدار و... متکی به افزایش مشارکت شهروندان است و با افزایش این مشارکت ها، شهرداری هم می تواند به موقع پروژه های شهری خود را پیش ببرد.‎
     

    تعداد بازدید: 118
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر