• بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 194
    کد: 116549
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
    سرپرست سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد گفت:

    استحصال اراضی و تولید زمین راهکاری در راستای جذب درآمدهای پایدار شهری

    یکی از روشهایی که شهرداری میتواند در حوزه درآمدهای پایدار پیگیری داشته باشد استحصال اراضی شهر و تولید زمین می باشد.
    استحصال اراضی و تولید زمین راهکاری در راستای جذب درآمدهای پایدار شهری

    سرپرست سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد گفت: یکی از روشهایی که شهرداری میتواند در حوزه درآمدهای پایدار پیگیری داشته باشد استحصال اراضی شهر و تولید زمین می باشد.

    به گزارش روابط عمومی روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، حسین جنگی اظهار کرد: با توجه به دوران رکود ساخت و ساز، یکی از روشهایی که شهرداری می‌تواند در حوزه درآمد های پایدار پیگیری داشته باشد استحصال اراضی شهر و تولید زمین می باشد.

    با اشاره به اینکه در سال جاری پهنه هایی به این منظور شناسایی نموده است، افزود: بیشتر این اراضی در حاشیه‌شهر و زمین‌های متصل به بافت های مسکونی می باشد.

    وی اظهار کرد: یکی از روش‌های کنترل حاشیه نشینی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، شناسایی این پهنه ها می باشد که در سازمان زمین و مسکن این مورد را در دستور کار قرار دارد و تا کنون پهنه های اعلام شده را در سه فاز اولویت بندی در حال پیگیری می باشد.

    جنگی ظرفیت سازی و بستر سازی تحقق مدیریت یکپارچه زمین شهری را یکی از اهداف مهم سازمان عنوان کرد و یادآور شد: امیدواریم با اجرای طرح های مشترک توانمند ساز، اعمال مدیریت واحد با رعایت اختیارات و مسئولیت های قانونی دستگاههای ذیربط در محدوده قانونی و حریم شهر در راستای تحقق این امر مهم گام برداریم.

    سرپرست سازمان زمین و مسکن شهرداری مشهد با اشاره به اهمیت و نقش زمین در شهرها گفت: با مطالعات اجتماعی، اقتصادی و اهداف و راهبردهای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به منظور مدیریت صحیح و اصولی اراضی واقع در محدوده قانونی و حریم شهر مشهد می توان ضمن تولید زمین و ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری، از ساخت و سازها و تفکیک های غیر مجاز جلوگیری می گردد.

    وی جلوگیری از ریزدانگی اراضی حاشیه شهر و پیش بینی کاربری های مناسب و تامین سرانه های مورد نیاز را از مزایای این طرح عنوان کرد و افزود: در راستای این امر مذاکره هایی با مالکان صورت گرفته و پس از بررسی در کمیته های فنی، مراجع ذیصلاح و هماهنگی با معاونت محترم شهرسازی و معماری اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.‎
     

    تعداد بازدید: 194
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر