• بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 296
    کد: 116391
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
    در آغازین روزهای مشهد ۲۰۱۷ پایتخت فرهنگی جهان اسلام صورت گرفت:

    بازدید نمایندگان ۲۵ کشور خارجی از پروژه های شهرداری مشهد

    نمایندگان ۲۵ کشور خارجی در آغازین روزهای مشهد ۲۰۱۷ پایتخت فرهنگی جهان اسلام از پروژه های عمرانی، زیرساختی وفرهنگی شهرداری مشهد بازدید کردند.
    بازدید نمایندگان ۲۵ کشور خارجی از پروژه های شهرداری مشهد

     نمایندگان ۲۵ کشور خارجی در آغازین روزهای مشهد ۲۰۱۷ پایتخت فرهنگی جهان اسلام از پروژه های عمرانی، زیرساختی وفرهنگی شهرداری مشهد بازدید کردند.

    به گزارش روابط عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد ، در آغازین روزهای ۲۰۱۷ که مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شده است جمعی از سرکنسول ها، سفرا و نمایندگان ۲۵ کشور خارجی طی سفر به مشهدالرضا از پروژه های شهری شهرداری مشهد بازدید کردند.

    این گروه ابتدا از دبیرخانه رویدادهای مشهد ۲۰۱۷ شهرداری مشهد بازدید کرده و سپس ضمن حضور در پروژه پارکینگ طبقاتی زیتون و مجتمع تجاری فردوسی۲ به نمایندگی از پروژه های مشارکتی شهرداری مشهد در ‌جریان شیوه کار و دستورالعمل های پروژه های مشارکتی شهرداری مشهد قرار گرفتند.

    امیررضا دانش، معاون فنی مدیریت مشارکت های شهرداری مشهد در توضیح این پروژه برای بازدیدکنندگان گفت: در حال حاضر ۶۹ پارکینگ عمومی در شهر مشهد وجود دارد که این تعداد هنوز هم پاسخگوی نیاز این کلانشهر پرتردد نیست. لذا در مرحله اول در ساخت کلیه مراکز و کلان پروژه های تجاری و تفریحی بر لزوم ساخت پارکینگ حسب ظرفیت تاکید شده و در مراکزی که شناسایی شده هستند و نیازمند این موضوع سعی شده پروژه هایی تعریف شود.

    وی افزود: پروژه عظیم طبقاتی زیتون یکی از پروژه های ارزشمند در این حوزه است که با کاربری تجاری و پارکینگ در 11طبقه شامل 4 طبقه تجاری و 7 طبقه پارکینگ است و در حاشیه بولوار مفتح و مجاورت پاساژ فردوسی احداث شده است.

    دانش تصریح کرد: طراحی ساختار این پروژه عظیم طبقاتی، با مدل های روز دنیا برابری می کند؛ محل پروژه زیتون همجوار با َپارک بزرگ منطقه بهشت، امت و زیتون است که با توجه به نیاز منطقه، در راستای باز شدن گره ترافیکی؛ برای رفاه حال زائران و مجاوران طراحی شده است.

    وی همچنین روند پروژه های مشارکتی و انواع روش های سرمایه گذاری در پروژه های شهری را تشریح کرده و افزود: پروژه‌های زیرساختی معمولا به روش بی او تی انجام می شود و پس از ارزیابی و درآمدزایی پروژه نسبت به عقد قرارداد و بهره برداری اقدام می شود‌.

    شایان ذکر است این میهمانان که توسط رئیس و جمعی از کارکنان نمایندگی وزارت امورخارجه در شرق وشمال‌شرق همراهی می شدند همچنین از پروژه قطار شهری مشهد و فرهنگ‌سرای شهر بهشت بازدید کردند.

     

    تعداد بازدید: 296
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر